Yükseköğretim Kurumları Sınavı tamamlandı

Haber: Cuma Sarı – Yusuf Eyyüp Sarı – Binlerce öğrencinin katılımıyla düzenlenen yükseköğretim kurumları sınavı tamamlandı

https://youtu.be/dLxOd_y7ZLw

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde binlerce öğrencinin katılımıyla düzenlenen sınav tamamlandı.

Kent merkezinin farklı noktalarındaki 26 merkezde Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) sorunsuz bir şekilde tamamlandığı bildirildi.

Yaklaşık 8 bin 500 öğrencinin daha iyi bir üniversiteye yerleşmek amacıyla ter döktüğü sınavlarda herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı öğrenildi.

Sabahın erken saatlerinde sınavların yapıldığı merkezlere giden öğrenciler ile veliler, kısa süreli yoğunluk oluşturdu.

Bu yıl korona virüs önlemleri kapsamında alınan bazı tedbirlerin ön plana çıktığı merkezlerde öğrencilerin sosyal mesafeye uymaları konusunda çeşitli uyarılar yapıldı.

X8IsVE

Öte yandan sınava girecek öğrencilere bina girişlerinde maske verilirken hijyenin korunması amacıyla elleri dezenfekte edildi.

Önlemler kapsamında velilerin okul bahçesine alınmadığı merkezlerde saatlerin 10.00 göstermesiyle sınav salonları giriş ve çıkışlara kapatıldı.

Bazı öğrencilerin yanlış okula geldiği görülürken kimliğini unutan bazı öğrencilerin yardımına polis yetişti.

JJE14S

Binlerce öğrenci iyi bir üniversite hayaliyle merkezlerde sınavlara girerken çok sayıda aile okul bahçesinin dışında çocuklarının başarılı olması için dua etti.

Sabah erken saatlerde sınav merkezine giden Siverek Son Haber ekibi alınan önlemleri ve ailelerin heyecanını görüntüledi.

1 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Fettahlı'dan Sivil-Der'e ziyaret

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Siverek İlçe Başkanı Mustafa Fettahlı Sivil-Der'i ziyaret etti.