Spor alanları yenilenerek gençlerin hizmetine sunuldu

Haber Merkezi – Gençlere yönelik hizmete sunulan çok sayıda tesis, Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce yenilendi.

Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Siverek ilçesinde yer alan Siverek Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünü ve Siverek Eyyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezini baştan sona yeniledi.

3a216226 fb1b 47b0 be46 5cb66c8364c5

Korona virüsü salgını nedeniyle ertelenen antrenmanları dijital ortamda canlı yayınlarla gerçekleştiren Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bu süre zarfında Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve Milletvekillerinin desteğiyle Siverek’te faaliyet gösteren İlçe müdürlüğünü, spor salonunu, gençlik merkezini ve sahaları baştan sona yeniledi.

SPOR SALONUNUN ZEMİNİ DEĞİŞTİ

İlçe Müdürlüğü binasında bakım ve onarım çalışmaları yapan İl müdürlüğü, spor salonunun zeminini de yeniledi. Yaklaşık maliyeti 48 bin 453 TL olan onarımın ardından salon Siverekli gençlerin hizmetine açıldı.

5a22b9b7 cf95 4e4d 86ee 1e870624805b

Birçok branşa ev sahipliği yapan spor salonu yeni yüzüyle gençleri ve sporcuları bekliyor. Siverek ilçesinde görev yapan antrenörler ise sosyal mesafe kurallarına uyarak antrenmanlarına devam ediyor. 

İHATA DUVARIYLA BURASI ARTIK BİR KOMPLEKS

Siverek Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün sahip olduğu toplam 70 bin m2 ‘lik alanın içerisinde Firkan Tüysüz İlçe stadı, spor salonu, sentetik çim saha, Gençlik Merkezi, çok amaçlı sahalar ve yarı olimpik yüzme havuzu yer alırken alanı saran ihata duvarının olmaması güvenlik ihmaline neden oluyordu.

Spor kompleksinde oluşan güvenlik ihmalini gidermek gençlerin güvenilir bir ortamda spor yapmasını sağlamak amacıyla yaklaşık maliyeti 374 bin 836 TL olan ihata duvarı yapıldı. Artık gençler bu komplekste özgürce ve güvenli bir şekilde zaman geçirebilecek.

b2ef407b 6dd5 4655 aa9d 6559133909f1

EYYÜP CENAP GÜLPINAR GENÇLİK MERKEZİ YENİ YÜZÜYLE GENÇLERİ BEKLİYOR

Siverekli gençlerin uğrak noktası olan Eyyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezi’nin içi ve dışı yapılan bakım ve onarım çalışmasıyla yenilendi. Yaklaşık maliyeti 235 bin TL olan bakım onarım sonrası gençlik merkezi yeni yüzüne kavuştu.  

Gençler daha nezih, daha temiz bir gençlik merkeziyle günlerini dolu dolu geçirmeye devam edecek.

Sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleştirilen kurslar, eğitimler ve sosyal aktiviteler siz Siverekli gençleri bekliyor. 

f5118b76 e2fe 416a 959d 914848d58d19

TENİS VE VOLEYBOL SAHASI YENİLENDİ

Siverek Eyyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezinde atıl durumda olan voleybol ve tenis sahası yaklaşık 200 bin TL maliyetle kullanıla bilinir hale getirildi.

Sahaların durumu nedeniyle ertelenen kurslar yapılan bakım ve onarımın ardından tekrar faaliyet göstermeye başladı.

İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, boş vakitlerini spor yaparak geçiren Siverek halkı tesislere davet edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Şanlıurfa’da karantina rekoru: Tam 205 adres!

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı - Şanlıurfa’da bugün karantina rekoru kırıldı. İl Hıfzıssıhha Kurulu 205 adres için karantina kararı aldı.