Bin 25 iş yeri korona virüs denetimlerinde sınıfta kaldı!

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – Korona virüsler mücadeleye aralıksız devam eden ekipler, Kurban Bayramında bin 25 iş yerine idari işlem uyguladı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs (COVID-19) salgınını engellemeye yönelik tedbir ve denetimlerin aralıksız sürdürüldüğü Şanlıurfa’da, Kurban Bayramının ilk 3 gününde toplam bin 25 iş yerinde hijyen ve fiyat denetimi yapıldı. Maske ve sosyal mesafe ihlallerini de affetmeyen ekipler, kuralları ihlal edenlere para cezası uygulamaktan çekinmedi.

Şanlıurfa Valiliği koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Büyükşehir ve İlçe Belediye Zabıtaları, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Gıda Kontrol Ekipleri ile sağlık personelinin görev aldığı denetimlerde, halkın yoğun olarak girip çıktığı işyerlerinde alınması zorunlu olan tedbirler incelendi.

jb5fiU

İş yeri sahipleri ve çalışanlarına korona virüs tedbirleri kapsamında uymaları zorunlu olan kuralların hatırlatıldığı denetimlerde, müşterilerle olan ilişkilerde fiziki mesafe kuralına uyulması, maskesiz müşteri kabul edilmemesi ve dezenfektan kullanımı gibi konular hatırlatıldı.

Zabıta, Polis ve Jandarma araçlarından korona virüs tedbirine karşı maske takılmasının zorunlu olduğunun hatırlatan anonsların yapıldığı il genelinde, ilçe ve şehir içi toplu taşıma araçları da denetlenmeye devam ediyor.

QZbtgN

Kurban Bayramının ilk üç gününde 494 kişiye 444 bin 600 TL para cezası uygulanırken, 34 kişiye ise fiziki mesafe kuralını ihlalden dolayı 71 bin 246 TL para cezası yazıldı. Korona virüs pozitif tanısı konan vakaları da karantinaya alındıkları adreslerde belirli aralıklarla takip eden ekipler, karantina kuralını ihlal eden 2 kişiye de 3 bin 150’şer TL para cezası uygulayarak adli ve idari işlemler başlattığı öğrenildi.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %
Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Korona virüs denetimleri arttırıldı!

Haber: Cuma Sarı - Yusuf Eyyüp Sarı - Türkiye genelinde yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri denetimi başladı.