Korona virüs denetimleri arttırıldı!

Haber: Cuma Sarı – Yusuf Eyyüp Sarı – Türkiye genelinde yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri denetimi başladı.

İçişleri Bakanlığınca “Sağlık için hepimiz için” sloganıyla Türkiye genelinde yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri denetimi Siverek’te başladı. 

Siverek Kaymakamlığınca organize edilen ve tüm kamu kurumlarının katıldığı denetimlerde vatandaşlara maske takmanın önemi anlatıldı.

Ekiplerce vatandaşın yoğun olduğu 15 Temmuz Demokrasi ve Hürriyet Caddesi’nde yapılan denetimde maske dağıtılarak, sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımının önemi anlatıldı.

İş yerlerine de giren ekipler, sosyal mesafe ve hijyen denetimi gerçekleştirdi, işletme çalışanlarına uyulması gereken kurallar hakkında bilgiler verildi.

pT0T8f

İlçe Emniyet Müdürü Teoman Yıldırım’ın da katıldığı denetimde, vatandaşlar uyarılarak sosyal mesafe kuralına uymaları istendi.

5dONFz

Yıldırım, gazetecilere, denetimlerdeki amacın Kovid-19 tehlikesinin devam ettiğini anlatmak olduğunu belirterek, “Amaç salgın hastalığın devam ettiğine yönelik farkındalık oluşturmak ve halka bunu duyurmaktır. Denetimlerdeki amaç vatandaşı cezalandırmak değil, bunun ciddi bir konu olduğunu vatandaşlara anlatmaktır.” diye konuştu.

VPoSrZ

Denetimler sırasında maskesiz olduğu için polis tarafından uyarılan Sedat Çiftseven (12), “Evden acele çıkınca maske almayı unuttum. Sağ olsun polis abla bana maske verdi.” dedi.

1 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
100 %
Surprise
Surprise
0 %
Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Tercih eden ilk 5 öğrenciye burs müjdesi!

Haber: Cuma Sarı - Siverek Uygulamalı Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümünü tercih eden ilk 5 öğrenciye öğrenim süresi boyunca burs vereceğini duyurdu.