Siverekli çift düğün masraflarıyla Suriye’de yemek dağıttı

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yeni evlenen bir çift düğün masraflarıyla Suriye’de ihtiyaç sahibi ailelere yemek dağıttı.

Siverek’te dünya evine giren Serpil ve Cuma A. çifti, düğün yapmak yerine biriktirdikleri parayla Suriye’nin İdlib kentine yemek dağıttı.

İdlib kentinde yaşayan 600 ihtiyaç sahibi aileye Yedi Başak İnsani Yardım Derneği aracılığıyla yemek dağıtıldı.

jPCYUt

Damat Cuma A. sitemize yaptığı açıklamada: “Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınından dolayı hem insanların sağlığını riske atmamak için hemde ihtiyaç sahiplerini bir miktar mutlu etmek amacıyla böyle bir yola başvurduk. Düğün yemeği geleneklerimizde olan bir şey. Bizde Suriye’nin İdlib kentinde zor şartlar altında yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere Yedi Başak İnsani Yardım Derneği aracılığıyla dağıttırdık.” diye konuştu.

Yeni evli çift, düğüne yapılacak masrafla ihtiyaç sahibi aileleri sevindirmenin mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

QErj7w

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Siverek temsilcisi Mehmet Akelma ise, “Suriye’de zor durumda yaşamaya çalışan binlerce insan var. Çiftimiz korona virüs salgınından dolayı sorumluluk duygusuyla hareket edip hem insanları riske atmamak için hemde ihtiyaç sahiplerine bir nebze yardımcı olmak için düğün yemeğini Siverek’te değil İdlib’te verdiler. Bu güzel düşüncelerini bizimle paylaşan Serpil ve Cuma çifti için derneğimizin temsilciliği yemek yapımı ve dağıtımı üstlendi. Bu güzel davranışlarından dolayı kendilerini tebrik ediyor, bir ömür boyu mutluluklar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Takla atan otomobildeki 5 kişi yaralandı

Haber: Cuma Sarı - Gece saatlerinde meydana gelen kazada takla atan otomobilde bulunan 5 kişi yaralandı.