Hangi mahallede kaç ev karantinada?

Özel Haber: Cuma Sarı – Yusuf Eyyüp Sarı – Şanlıurfa’nın Siverek ilçesindeki 21 merkez mahallede kaç adres karantinaya alındı ve rekor hangi mahallede?

Yenip tip korona virüs (Kovid-19) tüm Türkiye’de hızla yayılmaya devam ediyor.

Siverek ilçesinde de hızla yayılmaya devam eden korona virüs, tüm mahallelerde görülmeye başladı. Vakalar hızla artmaya devam ederken günde ortalama 4 kişinin virüs nedeniyle hayatını kaybettiği öne sürüldü.

Siverek Devlet Hastanesi tedbir almaya devam ederken misafirhane olarak kullanılan alanın pandemi polikliniği olarak kullanılmaya başlandığı bildirildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından sisteme girilen verilere dayalı olarak yayımlanan haritada, ilçedeki tüm merkez mahallelerin kırmızı ile işaretlenmesinin ardından hangi mahallede kaç vaka olduğu merak konusu oldu.

Siverek Son Haber muhabirlerinin ulaştığı listede, ilk sırayı 35 karantinadaki ev ile Ayvanat Mahallesi alırken 20 adres ile Yenişehir Mahallesi aldı.

Listenin 3. sırasında 13 evin karantinaya alınmasıyla Haliliye Mahallesi yerleşirken Ofis Mahallesi 11 karantina ile 4. sırada yer aldı.

Fırat, Bahçelievler ve Güney Mahallesinde 10 ev karantinaya alınırken Dicle Mahallesinde 9 evin karantinaya aldığı bildirildi.

Hayriye Mahallesinde 8, Hacı Ömer Mahallesi’nde 7 ev karantinada iken Bağlar, Esmerçayı ve Gülabibey Mahallesinde 6 ev karantinaya alındı.

Abdalağa ve Kale Mahallesinde 5’er ev, Camikebir’de 4 evin karantinada olduğu öğrenildi.

En az vakaların olduğu Hamidiye’de 2 ev karantinada iken Şair İbrahim Rafet Mahallesinde 1 ev hastalıktan etkilendi.

Verilerin 18 Ağustos Cuma gününe ait olduğu belirtilirken Selimpınar Mahallesine ait verilere ise ulaşılamadı.

İlçe merkezinde yaklaşık 180 adresin karantinada olduğu öğrenildi.

Yetkililer, vaka artışının bu hızla devam etmesi durumunda önümüzdeki günlerde ölüm sayılarının da buna bağlı artacağından endişe ediyor.

Maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda sık sık uyarı yapan yetkililer, kalabalık ortamlardan uzak durulmasının önemine değiniyor.

0 2
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverekli Şair Gülel'in ilk kitabı çıktı

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı - Siverekli Cihan Gülel'in “Yara Almadan Yarınlara” adlı şiir kitabı, raflardaki yerini aldı.