İmamın ölümünde ihmal iddiası!

Haber Merkezi – Bir süre önce korona virüs hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden imamın ailesi, ihmal ve yaşadığı stres nedeniyle vefat ettiğini öne sürdü.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir süre önce korona virüs hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden imamın ailesi, ihmal ve yaşadığı stres nedeniyle vefat ettiğini öne sürdü.

İddiaya göre, müftülük tarafından korona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin cenazelerinin yıkanması amacıyla 6 imam görevlendirildi.

Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin cenazelerini yıkadığı iddia edilen imamlardan Osman Çilenti’nde bir süre sonra korona virüs belirtileri çıkmaya başladı.

Siverek Devlet Hastanesinde yapılan testi pozitif çıkan Çilenti, evde zorunlu karantinaya girdi. Ailenin iddiasına göre ise, whatsapp uygulaması üzerinden ilçe müftülüğü yetkililerine test sonucunu attığını ancak yetkililerin test sonucunu gösteren resmi evrakın kendilerine fiziki olarak teslim edilmesi gerektiğini söyledi.

Osman Çilenti’nin eşi Rahime Çilenti gazetecilere yaptığı açıklamada, imam olan eşinin vefat etmeden bir gün önce kendisi ile ilgili tutulmuş bir tutanaktan dolayı ifadesine başvurulması gerektiği kendisine iletildiğini öne sürdü.

Eşinin telefonda görüştüğü yetkiliye halsiz olduğunu söylemesine rağmen telefonla ifadesinin alındığını iddia eden Rahime Çilenti, “İfadesinin alınmasının ardından yazılı olan belge eve getirilerek karantinada olan eşime imzalatıldı. Eşim Kovid-19 hastalığına yakalanması sırasında yaşadığı stresin yanı sıra gelen baskıya dayanamadı. Eşim ifadesinin alındığı günün gecesi hayatını kaybetti. Tüm bu yaşanan olaylar zincirinde sorumlu olanların soruşturularak en ağır cezaya çarptırılmasını ve eşimin virüslü bir hastayı yıkadığı sırada yakalanmış olması nedeniyle şehit sayılması gerektiğini düşünüyoruz.” dedi.

fkkA2t

Korona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin cenazelerinin yıkanması sırasında görevlendirilen imamlara yeterli koruyucu malzeme ekipman verilmediği de öne sürüldü.

Çilenti ailesinin Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğu öğrenilirken konunun takipçisi olacakları bildirildi.

Muhabirlerimizin telefonla ulaşmaya çalıştığı İlçe Müftülüğü yetkililerinden herhangi bir açıklama yapmadı.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Takla atan aracın sürücüsü yaralandı!

Haber: Cuma Sarı - Meydana gelen trafik kazasında takla atan hafif ticari aracın sürücüsü yaralandı.