Yolu çamurla kapattıkları iddia edildi!

Haber Merkezi – Kayıt dışı trafo denetimi yapmak isteyen DEDAŞ ekiplerine saldırdığı öne sürülen bir grubun, araçların geçişini engellemek için yolları çamurla kapattığı iddia edildi.

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi Elbeğendi mahallesinde kayıt dışı trafo denetimi yapmak isteyen Dicle Elektrik ekiplerine saldırdığı iddia edilen grubun, araçların geçişini engellemek için yolları çamurla kapattığı öne sürüldü.

Dicle Elektrik Dağıtım A. Ş. (DEDAŞ) Şanlıurfa İl Müdürlüğü Özel Müşteriler Yöneticiliği’ne bağlı denetim ekipleri, tarımsal sulamada kayıt dışı enerji kullanımını önlemek, uzaktan okuma sistemi olan OSOS montajı gerçekleştirmek ve yerinde abonelik için Viranşehir ilçesine bağlı Elbeğendi mahallesine gitti.

Ekiplerin denetim çalışmasını önceden haber alan bir grup toprak yolu su dökerek adeta çamur deryasına çevirdiği öne sürüldü.

qh4NqG

Binek araçlarıyla çamur kaplı yoldan geçemeyen ekipler, iş makinelerinin yardımıyla yolu kısa sürede ulaşıma açtı. Ekipler gecikmeli de olsa yaptıkları denetimde kayıt dışı kullanılan bir trafoyu kayıt altına aldı ve bu trafoya OSOS (Otomoatik Sayaç Okuma Sistemi) montajı gerçekleştirdi.

Ayrıca çalışmalar sırasında tarımsal sulamada kullanılan ancak kimsenin sahiplenmediği 7 adet trafoya ise savcılık kararıyla el konuldu.

Çiftçilere yüzde 45 elektrik desteği veriliyor

DEDAŞ Şanlıurfa İl Müdürü Osman Hondu bölgedeki çiftçilerin faaliyetlerinin pek çok alanda teşviklerle desteklendiğine dikkat çekerek, “Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) ürün ve faaliyetlerini kaydeden çiftçilerimizin elektrik faturaları devletimiz tarafından yüzde 45’e varan oranlarda sübvanse edilmektedir. Buna rağmen usulsüz şekilde kayıt dışı elektrik kullanılmaması konusunda uyarıyoruz. Ekiplerimiz kayıt dışı tüketimi önlemek için sürekli sahada bulunuyor. Kayıt dışı tüketime müsaade etmeme konusunda kararlıyız.” dedi.

1 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kaymakamlık o iddialara yanıt verdi

Haber Merkezi - Siverek Kaymakamlığı bir süre önce ihmalden hayatını kaybettiği ileri sürülen Osman Çilenti ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.