Zabıtanın uyarıları esnafta duyarlılık oluşturdu

Haber Merkezi – Siverek Belediyesi’nin koronavirüs tedbirleri kapsamında sıklaştırdığı denetimler esnafta duyarlılık oluşturdu.

Koronavirüs salgınının son dönemde artış göstermesi üzerine halk sağlığının korunması amacıyla denetimlerin arttırılması üzerine esnaf ve vatandaşlarda bu konuya yönelik farkındalık oluştu.

Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması amacıyla esnaf ve vatandaşları uyarmaları üzerine ilçede faaliyet gösteren bazı vatandaşlar, iş yerlerine uyarıcı yazılar astı.

Asılan yazılarda “Sağlığın için maske tak” “Maskeni tak hem kendini koru hem beni koru” “Sağlığınız için maske takınız, sosyal mesafeyi koruyun” uyarılarına yer veren esnaflar, müşterilerin koronavirüse karşı tedbirli davranmalarını istiyor.

JuQtxt

Yoğunlaştırılan denetimler nedeniyle zabıta ekiplerine teşekkür eden esnaf ve vatandaşlar, tedbirlere uyulmasının önemine değindi.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin tedbirlerin uygulanmasına yönelik denetimlerin devam ettiği bildirildi.

E6pLwH

Uyarı yazılarını asan esnaflara teşekkür edilen açıklamada, koronavirüsün alınan tedbirlerden daha güçlü olmadığı belirtildi.

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Koronavirüs sürecinde sokak hayvanları unutulmadı

Haber Merkezi - Koronavirüs tedbirleri kapsamında beslenme imkanları azalan sokak hayvanlarına yönelik beslenmeleri amacıyla mama desteği sürdürülüyor.