Koronavirüs sürecinde sokak hayvanları unutulmadı

Haber Merkezi – Koronavirüs tedbirleri kapsamında beslenme imkanları azalan sokak hayvanlarına yönelik beslenmeleri amacıyla mama desteği sürdürülüyor.

Siverek Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında beslenme imkanları azalan sokak hayvanlarına yönelik beslenme desteğini sürdürüyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınından sokak hayvanlarının mağdur olmaması için şehrin çeşitli noktalarında bulunan muhtelif noktalara yem bırakmaya devam ediyor.

5I6hUm

Pandemi sürecinde beslenme imkanları iyice azalan can dostları unutmayan belediye ekipleri, beslenme noktalarına yem bırakırken hayvanların sağlık durumlarını kontrol etmeyi de ihmal etmiyor.

Periyodik olarak yem noktalarını kontrol eden ekipler, hayvanların aç kalmaması için özenle çalışıyor.

Wyvh2S

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Müdürlüğümüz ekipleri sokak hayvanları için park ve bazı alanlara yem ve yiyecek bırakma çalışmasını sürdürüyor. Koronavirüs salgınından dolayı ekiplerimiz yem ve yiyecek bulma konusunda sıkıntı çekmemesi adına haftanın belirli günlerinde sokak hayvanlarının bulunduğu alanlara yem ve yiyecek bırakarak beslenme ihtiyacını karşılıyor.” denildi.

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Çilenti ailesinin avukatı konuştu: ‘İhmale yönelik ciddi deliller var’

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı - Bir süre önce ihmalden dolayı hayatını kaybettiği ileri sürülen İmam Hatip Osman Çilenti’nin avukatı ihmale yönelik ciddi deliller olduğunu söyledi.