İlk ders zili pandemi gölgesinde çaldı

Yayıncı: Yusuf Eyyüp Sarı - Yayın Tarihi:

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – Korona virüs salgını nedeniyle uzaktan eğitimle yürütülen 2020-2021 eğitim öğretim yılı bugün itibariyle anaokulu ile 1’nci sınıflar olmak üzere yüz yüze eğitime başladı.

Sosyal mesafe, maske ve hijyen şartlarının oluşturularak eğitime başlanılan okullarda okullarını ve öğretmenlerini özleyen öğrencilerin sevinçli olduğu görüldü.

İlçe genelinde bulunan tüm okullarda bir gün öncesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevlilerince temizlik ve sosyal mesafe kurullarını gösteren uyarı afişler hazırlandı. Yüz Yüze eğitime başlayan okullarda öğrencilere maske dağıtımı yapıldı.

Okul bahçelerinde sosyal mesafe kurallarına uygun sıraya giren öğrenciler İstiklal marşının okunmasının ardından, öğretmenler eşliğinde sırayla sınıflara alındı.

wGuB1r

Okulların açılması ile ilgili açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, “Uzun bir aradan sonra bugün itibarıyla anaokullarımız ile birinci sınıf öğrencilerimiz için yüz yüze eğitim öğretim başladı. Bugünün hazırlıklarını günler öncesinde tamamladık. Her okulumuz düzenli bir şekilde her gün temizlenerek, dezenfekte ediliyor. Sınıflar pandemi kuralları çerçevesinde dizayn edildi. Okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz bu konuda çok hassas, sağlıklı bir eğitim için var gücümüzle çalışacağız. 2020-2021 eğitim öğretim yılı ülkemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

UVDXA5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Uyuşturucu operasyonunda 5 kişi gözaltına alındı

Haber Merkezi - Uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonda 5 kişi gözaltına alındı.

Benzer Haberler