Türk Kızılay Mobil Çocuk Dostu Alan Siverek’te

Yayıncı: Yönetici - Yayın Tarihi:

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – Türk Kızılay’ı Siverek ilçesinde köylerde ve mevsimlik tarım işçilerinin konakladığı alanlarda hijyen kiti ile kitap seti dağıttı.

Türk Kızılay’ı Siverek ilçesinde köylerde ve mevsimlik tarım işçilerinin konakladığı alanlarda hijyen kiti ile kitap seti dağıttı.

EogiHb

Şehirlerdeki hizmetlere ulaşamayan, dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklar ve gençlere ulaşarak eğitim ve psikososyal destek faaliyetleri yürüten Türk Kızılay Mobil Çocuk Dostu Alan, Siverek’teki köylerde ve mevsimlik tarım işçilerinin konakladığı alanlarda hijyen kiti ve kitap seti dağıtımı gerçekleştiriyor. 

Dağıtılan kitlerle, koronavirüsle mücadele kapsamında ailelerin hijyen ihtiyaçlarının karşılanması ve eğitime erişim zorluğu yaşayan çocukların desteklenmesi amaçlanıyor.

fJT12Z

Türk Kızılay Çocuk Programları

2013’ten beri yürütülen program kapsamında, 4-18 yaş grubundaki çocukların yaşadığı çatışmalardan kaynaklı travmaları atlatabilmelerini sağlamak, göçe maruz kalan çocukların uyum sorunlarını en aza indirmek, çocukların kişisel gelişimlerine ve eğitime erişimlerine destek olmak amaçlarıyla psikososyal destek ve eğitime destek faaliyetleri yürütülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kızılay’dan ilk kurban bağışçılarına hatıra para

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı - İlk kurban bağışında bulunan bağışçılara Kızılay tarafından hatıra parası verildi.

Benzer Haberler