Amatör Spor Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor

Haber: Osman Serhat Dolaş – ‘Amatör Spor Haftası’ çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ‘Amatör Spor Haftası’ düzenlenen etkinliklerle kutlanmaya başlandı.

Siverek Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, her yıl 5-11 Ekim tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Hafta kapsamında düzenlenen tenis, basketbol ve bandminton turnuvalarında dereceye girenlere hediye ve madalyaları düzenlenen törenle verildi.

vVDVUb

Siverek Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Doğan Şenlik, kısa sürede kapalı spor salonunun eksiklilerini tamamladıklarını söyledi.

Iyuzmx

Amaçlarının gençleri spora teşvik etmek olduğunu dile getiren Şenlik, “Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl ortaklaşa planlanan, her yaştan insanın spor yapması için düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen ‘Amatör Spor Haftası’ ekinlikleri dünyayı etkisi altına alan salgın hastalık nedeniyle planladığımı şekilde faaliyetleri yapmamızı engelledi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak az da olsa farkındalık oluşturmak ve gençleri spora kazandırmak amacıyla sosyal mesafeye de dikkat ederek düzenlediğimiz turnuvalarla dereceye giren sporcularımıza madalyalarını takdim ettik. Sosyal yaşamın tamamen normale döndüğü günlerde daha güzel etkinlikler yaparak gençlerimizi sporla buluşturacağız.” dedi.

Hafta kapsamında düzenlenen turnuvada başarılı olan gençleri tebrik eden Şenlik, haftanın tüm gençlere hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Eklenme Tarihi: 09 Ekim 2020 – Son Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2020 12:03

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Next Post

Tefeci operasyonunda 2 şüpheli tutuklandı

Haber: Cuma Sarı - Tefecilere yönelik operasyonda gözaltına alınan 2 şüpheli tutuklandı.