Bu da yaşlıların sosyal mesafeli sohbeti

Özel Haber: Cuma Sarı – Yöresel kıyafetli yaşlıların koronavirüs tedbirlerine uygun sohbeti renkli görüntüler oluşturdu.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, yöresel kıyafetli yaşlıların yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uygun, maske ve sosyal mesafe kurallarıyla sohbeti renkli görüntüler oluşturdu.

Kovid-19 salgını nedeniyle kalabalık ortamlarda bulunmak istemeyen 50-70 yaş aralığındaki 20 arkadaş, salgın kurallarına uygun olarak her gün yol kenarındaki çimenlik alanda bir araya gelerek sohbet edip, zaman geçiriyor.

PPodm7

Akşam saatlerindeki serinlikte Şanlıurfa-Diyarbakır kara yolu kenarında buluşan bazı Siverekliler, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak kimi zaman geçmişi yad ediyor, kimi zaman gündemi değerlendiriyor.

Yanlarında getirdikleri kartonları çimlere seren arkadaş grubu, uzun sohbetlerin ardından zamanın nasıl geçtiğini fark etmiyor.

aemDoY

Her akşam aynı saatlerde bir araya geldiklerini söyleyen Ahmet Taş (70), Siverek Son Haber muhabirine, “Kahve gibi kalabalık ortamlara gitmediğimiz için burada bir araya geliyoruz. Herkes yanında karton getirir, üstüne oturup sohbet ederiz. Akşam saatlerinde de herkes evine gider. Gençler ve çocuklar bunu örnek almalı, uzak otursunlar ki hastalık çok olmasın. Devlet bu konuda daha fazla zahmete girmesin ve herkes çocuklarını tembihlesin. Bu hastalık bir beladır, yakaladığını öldürür.” diye konuştu.

Yl7bVi

Arkadaşlarıyla iyi vakit geçirdiğini dile getiren Eyyüp Teyoğlu (68) ise “Allah devletimizden razı olsun ki bu hastalık üzerinde iyi duruyor. Sağlık Bakanımız da bu işin üzerinde hakikaten ciddi olarak dikkat ediyor. Biz de kurallara uyarak aramızda mesafeli oturuyoruz, maskesiz gezmiyoruz. Çocuklarımıza ve gençlerimize de bunu tavsiye ediyorum. Aman maske meselesine dikkat etsinler.” dedi.

Her gün farklı ancak bir o kadar da güzel sohbetler yaptıklarını belirten Adem Gül (58) de gençlere anne ve babalarının sözlerine kulak vermelerini tavsiye etti.

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek polisi uyuşturucuya geçit vermiyor!

Haber: Cuma Sarı - Uyuşturucu sevkiyatı bilgisine ulaşan Siverek polisi, durdurdukları tırda 72 kilogram esrar ele geçirdi.