Kızılay özel eğitim sınıfı oluşturdu

Yayıncı: Yönetici - Yayın Tarihi:

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – Osman Serhat Dolaş – Engelli öğrencilerin okullardaki eğitimine katkı sağlamak amacıyla özel eğitim sınıfı oluşturuldu.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde engelli öğrencilerin okullardaki eğitimine katkı sağlamak amacıyla özel eğitim sınıfı oluşturuldu.

Özel eğitim ve desteğe ihtiyaç duyan çocukların yaşıtlarıyla aynı okula devam edebilmeleri amacıyla Kızılay tarafından sürdürülen proje kapsamında kırsal Sarıören Mahallesi’ndeki Şehit İbrahim İnco ilk ve ortaokulunda özel eğitim sınıfı yapıldı.

dDe36Z

Özel eğitim alan çocukların becerilerinin gelişmesine yönelik düzenlenen sınıfa çeşitli eğitici malzemeler yerleştirildi.

Okulun özel eğitim öğretmeni Betül Karadaş Yalçı, daha önce birçok sınıfı incelediğini belirterek, “Birçok okulda özel eğitim sınıflarını gezdim ve inceleme yaptım. Özel eğitim sınıflarında materyal çok önemli olduğu için bunun üzerinde durdum. Sınıfımız bu açıdan çok zengin ve öğrencilerimiz için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Sınıf için okul idarecilerimiz ve Kızılay’a teşekkür ediyorum.” dedi.

F1xrfs

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Şerif Kızmaz, yaptığı açıklamada, “En iyi yatırım insana yapılan yatırımdır. Bu konuda yardımlarını esirgemeyen ve dezavantajlı öğrencilerimize bu güzel sınıfı kazandıran Türk Kızılayına teşekkür ederim.” diye konuştu.

s0G5Oj

Türk Kızılay’ı Siverek Temsilcisi Mehmet Sırrı Karahanlı yaptığı açıklamada, okul müdürünün başvuru üzerine özel öğrencilere yönelik özel bir sınıf düzenlediklerini belirterek, “Bugün de sınıfımızın açılışını yaptık. Okulumuz idarecilerini ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Sınıfımızı özel öğrencilerimizin kullanabileceği şekilde tesis ettik.” dedi.

EjpFYt

Sınıfın açılışına Belediye Başkan Yardımcısı Ali Gelener, Kızılay Siverek Temsilcisi Mehmet Sırrı Karahanlı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Şerif Kızmaz, öğretmenler ile Kızılay gönüllüleri katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Küçük Baran ve anneannesinden acı haber!

Haber Merkezi - İzmir’deki depremde yaklaşık 103 saattir enkaz altında bulunan Baran Karael ve anneannesinin cansız bedenlerine ulaşıldı.

Benzer Haberler