Sal. Eyl 17th, 2019

Son yağışlardan sonra saman fiyatı düştü

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir hafta boyunca aralıklarla yağan yağmur yağışları çiftçileri olduğu kadar besicileri de sevindirdi.

Siverek Ziraat Odası Başkanı Cuma Polatoğlu, ilçe ekonomisinin büyük bir kısmının tarım ve hayvancılığa dayandığını belirtti. Polatoğlu yaptığı açıklamada, ‘Diyebiliriz ki Siverek ekonomisinin büyük bir kısmı Allah’ın rahmetine bağlı durumdadır. Yağışlardan önce ilçede ki kuraklık korkusu ekonomimize de yansımıştı. Bir hafta boyunca süren yağışlar Siverekli çiftçileri olduğu kadar ekonomimizin can damarını oluşturan besicilerimizi de sevindirdi. Yağışlar besicilikte önemli bir yeri olan saman fiyatlarının düşmesine de neden oldu’ dedi.

İlçenin canlı hayvan pazarının yanında her sabah kurulan saman pazarında saman satıcılığı yapan Bekir Çelik yağışların ardından saman fiyatlarında azda olsa bir düşüş yaşandığını belirterek, ‘Yağışlardan önce kuraklık korkusunun etkisiyle kırmızı samanın kilosu 50 kuruştan satılıyordu, şimdilerde 40 kuruşa satılıyor. Beyaz saman ise 25 kuruştan satılırken yağışlardan sonra 20 kuruştan satılmaya başlandı’ dedi. (Haber: Siverek – ŞD)

son-yagislardan-sonra-saman-fiyati-dustu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir