Açılan kursla ata sporu okçuluğu öğreniyorlar

Yayıncı: Yönetici - Yayın Tarihi:

Özel Haber: Cuma Sarı – Açılan okçuluk kursuna katılan sporcular, usta öğreticiler gözetiminde hedefe ok atmayı öğreniyor.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ata sporu okçuluğu yaygınlaştırmak amacıyla açılan kursta, sporculara okçuluk öğretiliyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünce hem ata sporu okçuluğu yaygınlaştırmak hem de tarihi kültürü yaşatmak amacıyla Kapalı Spor Salonu’nda geleneksel okçuluk için kurs açıldı.

Okçuluk merakı olanlara yönelik haftanın belirli günlerindeki kurslara katılanlar, usta öğreticiler gözetiminde hedefe ok atmayı öğreniyor.

9uwsy6

Hedeflerinin ulusal düzeyde Türkiye temsil edecek sporcular yetiştirmek olduğunu belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Doğan Şenlik, Siverek Son Haber muhabirine yaptığı açıklamada, “Bu alanda kendimizi kanıtlamak istiyoruz. Daha önce bu alanda kentimizde böyle bir kurs açılmamıştı ve açtığımız kurstaki amaçlarımızdan biri de ülkemizin bayrağını olimpiyatlarda dalgalandırmaktır.” ifadelerini kullandı.

EEml9w

Devam eden koronavirüs salgını nedeniyle tüm tedbir aldıklarını da söyleyen Şenlik, maske, mesafe ve hijyen konularına dikkat ettiklerini belirtti.

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) bünyesinde açılan kurslarda okçuluğu öğrendiğini dile getiren kurs eğitmeni Ahmet Çakmak, “Kursa katılanlara okçuluğun temel kavram ve tekniklerini öğretiyorum. Önümüzdeki dönemlerde de tamamen okçuluk atışları üzerine eğitim vereceğiz. Hedefimiz milli takım elemelerine buradan sporcu göndermektir.” diye konuştu.

LkrKGe

Abisini oyun oynarken ok attığını gördüğünü söyleyen Nur Ebrar Yiğiter (8), “Abinim ok ile yayı var, onu ok atarken gördüm ve bende yapmak istedim. Kursa katılarak eğitimini alıyorum. Bende ileri de milli okçu olmak istiyorum.” dedi.

HHiKJL

Babasının telkini ile kursa geldiğini belirten ortaokul öğrencisi Ahmet Sargın, okçulukta birinci olmak istediğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Abur filmi Berlin'de gösterime girdi

Özel Haber: Cuma Sarı - Göçerlerin yaşamının yer aldığı 'Abur' filmi, Berlin Film Festivali'nde gösterim hakkı kazandı.

Benzer Haberler