Vali Erin, Siverekli Gazi’yi evinde ziyaret etti

Yayıncı: Yönetici - Yayın Tarihi:

Haber Merkezi – Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Siverek’e bağlı Kalkankaya köyüne giderek, Kore Gazisi Cuma Kök’ü çocuklarıyla birlikte yaşadığı evde ziyaret etti.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Siverek’e bağlı Kalkankaya köyüne giderek, Kore Gazisi Cuma Kök’ü çocuklarıyla birlikte yaşadığı evde ziyaret etti.

Geçen hafta, Güney Kore Devleti tarafından gönderilen şeref madalyasını Siverek Kaymakamlığına davet ederek Gazi Cuma Kök’e takdim eden Vali Abdullah Erin, bir hafta sonra asırlık gaziyi yaşadığı köyde ziyaret etti.

xlgEOf

Siverek Kaymakamı Hasan Ongu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Metin Düz ve Siverek İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Deniz ile Kalkankaya köyüne giden Vali Erin, burada Kore Gazisi Cuma Kök, ailesi ve köylüler tarafından karşılandı.

Karşılamanın ardından Gazi Cuma Kök’ün oğullarıyla birlikte yaşadığı eve konuk olan Vali Erin, burada gazi ve köy halkıyla sohbet ederek, talep ve beklentilerini dinledi.

hDJbDn

Köylerine yaptığı ziyaretten büyük memnuniyet duyan Kalkankaya köylüleri Vali Erin’e teşekkür ederken, Vali Erin de Siverekli Kore Gazisi Cuma Kök’ün su ve yol taleplerini yerine getireceklerini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

65 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan firari yakalandı!

Haber: Cuma Sarı - Hakkında 65 yıl 11 ay kesinleşmiş hapis cezası olan hükümlü, düzenlenen operasyonla yakalandı.

Benzer Haberler