Yıldırım caminin minaresine isabet etti!

Yayıncı: Yönetici - Yayın Tarihi:

Özel Haber: Cuma Sarı – Osman Serhat Dolaş – Kentte etkili olan sağanak yağış sırasında yıldırım caminin minaresine isabet etti.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde gece saatlerinde etkili olan sağanak yağış sırasında yıldırım isabet eden caminin minaresinde hasar oluştu.

Kentte gece sağanak sırasında Selimpınar Mahallesi’ndeki Birlik Camisi’nin minaresine yıldırım isabet etti.

Yıldırım düşmesi sonucu minarenin alem kısmı ile alt kısımlarındaki betonlarda derin çatlaklar meydana gelirken bazı beton parçaları cami bahçesine düştü.

Caminin elektrik tesisatında hasara neden olan yıldırım düşmesinde çevredeki bazı evlerde elektrikli ev aletlerinin de zarar gördüğü öğrenildi.

l4TrP4

Yıldırımın yatsı namazından hemen önce büyük bir gürültüyle düştüğünü söyleyen mahalle sakini Hamza Başuk, “Korkudan dışarı çıkamadık. Biz ilk başta yıldırım evimize düştü sandık ve komşularımızı aradık. Sabaha kadar bekledik ve sabah namazına geldiğimizde camide elektrikler kesikti. Kontrol ettiğimizde panolar yanmıştı, lambalar patlamıştı. Gün aydınlandığında da minarenin alem kısmındaki çatlakları gördük.” diye konuştu.

lbjxtH

Caminin iç tesisatının yandığını ve kabloların patladığını belirten bir diğer mahalle sakini Mehmet Şimşek ise, “Komşuların televizyon benzeri aletleri yandı. Allah’ın taktiridir bu. Mahallede büyük bir korkuya sebep oldu. Hepimiz çok korktuk, çok acayip bir ses geldi. Büyük bir gürültüyle birlikte ışık saçtı. Biz yakında bir yerlere isabet ettiğini anladık ama o anda neresi olduğunu bilemedik. Sabah geldiğimizde camiye isabet ettiğini fark ettik. Belki de paratoner sayesinde faciadan dönüldü. Paratoner olmasa belki daha büyük bir faciaya yol açacaktı.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Tamirine yardım etmek istediği kamyonun altında kaldı!

Haber: Cuma Sarı - Arızalanan ve tamirine yardım etmek istediği kamyonun geri manevra yapması sonucu altında kalan adam, hayatını kaybetti.

Benzer Haberler