Kaymakam Ongu’dan kırsal mahalle okullarına ziyaret

Yayıncı: Yönetici - Yayın Tarihi:

Siverek Kaymakamı Hasan Ongu, yüz yüze eğitime başlayan kırsal mahalle okullarını ziyaret ederek öğrencilere kitap hediye etti.

HJG7F8

Kırsal mahallelerde yüz yüze eğitime başlayan öğrencilerle bir süre sohbet eden Siverek Kaymakamı Hasan Ongu beraberindeki Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu’ndan okulların genel sorunlarıyla ilgili bilgi aldı.

kbfPq6

Ördekli, Kalınağaç, Taşıkara ve Hasırlı okullarında incelemelerde bulunan Hasan Ongu, öğretmenlerin önerilerini dinledi. Okulun genel yapısı, ısınma durumu, öğretmen ve öğrenci sayısı, şube sayısı, taşımalı eğitim durumu ve koronavirüs kapsamında alınan tedbirlere uygunluk konularında bilgi aldıktan sonra sınıfları dolaşan Ongu, öğrencilerle sohbet edip çeşitli hediyeler dağıttı.

Bilim kurulunun tavsiye kararı doğrultusunda 15 Şubat itibari ile kırsal mahallelerdeki okullarda yüz yüze eğitim verilmeye başladığını hatırlatan Kaymakam Hasan Ongu şunları kaydetti: “Koronavirüs salgınından dolayı bir süredir okuldan uzak olan öğrencelerimizi ziyaret ederek hem onları teşvik etmek hem de okullarımızın alınan tedbirlere uygunluğunu kontrol etmek amacıyla ziyaretler gerçekleştirdik. Eğitim ilçemizde en fazla önemsediğimiz konuların başında gelmektedir. Bu anlamda zaman zaman öğretmenlerimiz ve okul idarecilerimiz ile bir araya gelerek daha sağlıklı ve kaliteli eğitim vermek için istişarede bulunmaya devam edeceğiz. Bu anlamda tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar ve kolaylıklar diliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverekli akademisyen Kırhan, doçent oldu

Haber Merkezi - Harran Üniversitesi hastanesinde görev yapan Siverekli akademisyen İdris Kırhan, doçent oldu.

Benzer Haberler