Eğitim gönüllüleri Siverekli öğrencileri ağırladı

Yayıncı: Yönetici - Yayın Tarihi:

Haber: Şükrü Dolaş – Zozan Gün – Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden İstanbul’a çalışmaya giden bir grup öğrenci, eğitim gönüllülerince misafir edildi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden İstanbul’a çalışmaya giden bir grup üniversite öğrencisi, Kadıköy Belediyesi Koşuyolu Gönüllü Evi yetkililerince misafir edildi.

Kadıköy Belediyesi Koşuyolu Gönüllü Evi’nde bu güne kadar yaptığı çalışmalarla yüzlerce öğrencinin eğitimine katkıda bulunan gönüllü kadınlar, yüzlerce ihtiyaç sahibinin elinden tutup yaşamları önündeki engelleri sevgi ve merhametle kaldırdı.

Gönüllü kadınlar bu kez İstanbul’da kağıt toplayıcılığı yaparak yaşamlarına sürdüren aralarında tıp ve hukuk fakültelerinde eğitim gören öğrencileri davet ederek sohbet etti.

Misafir edilen üniversiteli bazı öğrencilere burs verme kararı alan gönüllüler, Siverekli öğrencilerin eğitimleriyle yakından ilgileneceklerinin altını çizdi.

Kadıköy Belediyesi Koşuyolu Gönüllü Evi Başkanı Mine Özkul, bugün aralarında üniversite öğrencilerinin bulunduğu Siverekli gençleri misafir etmekten onur duyduklarını belirterek, “Semtimizdeki geri dönüşüm emekçilerine gönül evimizi açtık yemeğimizi paylaşarak, ‘soframı paylaşıyorum’ projesini başlattık. Mahallemizi paylaştığımız emekçi yavrularımızla her Cuma saat 13:00’da hep birlikte soframızda yemeğimizi paylaşmaya devam edeceğiz. Emekçilerimizin yaşamlarına dokunarak sorunlarını anlamaya, çözüm yolları aramaya devam edeceğiz. Koşuyolu Gönüllü Evinin gönüllüleriyle emekçilerimizin sıkıntılarını dinledik.” dedi.

-‘Skolyoz hastası çocuğumuzun tedavisini üstlendik.”

Sağlık mezunu olan ve iş arayış süreci devam eden bir bir babanın beş yaşında skolyoz hastası çocuğunun tedavisini üstlendiklerini dile getiren Özkul, “Gönüllü doktorlarımız ve kurumlarımızla işbirliğine girip çocuğu ameliyatını gerçekleştireceğiz. Babaya alanında istihdam sağlamak adına adım atıldı, gerekli görüşmeleri yapıyoruz. Tıp Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Beden Eğitimi, Fen Lisesi, Sağlık bölümleri okuyan altı gencimizin eğitim hayatlarında kullanabilmeleri için gönüllülerimiz tarafından burs imkanı sağlandı. Ayrıca bir gönüllümüz tarafından on kişiye nakdi yardım yapıldı.” diye konuştu.

Kadıköy Belediyesi Koşuyolu Gönüllü Evi Başkanı Mine Özkul, bundan sonrada Siverekli emekçilerle diyaloglarını sürdürüp yaşamları önündeki engelleri aşmaları için yanlarında olacaklarına dikkat çekerek şöyle devam etti: “Koşuyolu gönüllüleriyle bir araya gelmenin gücüyle sorunlara çare bulmaya devam edeceğiz. Gönüllülerimizin sırayla hazırlamış olduğu yemeklerle gönüllü evimizde emekçi çocuklarımızla ekmeğimizi paylaşmaya devam edeceğiz. Emeği geçen gönüllülerimize ve destek olan herkese çok teşekkür ederiz. İyilik hareketlerimize gücümüzün yettiğince sürdüreceğiz.”

Aslen Siverekli olup uzun yıllardan beri eğitim uzmanı olarak çeşitli eğitim kurumlarında hizmet veren aynı zamanda Koşuyolu Gönüllü Evi Proje Geliştirme Komite Başkanı Arzu Kılıç ise açıklamasında şunları kaydetti: “Üniversiteli çocuklarımızın yaşamlarını ve eğitimlerini devam etme adına kâğıt toplamaları beni üzdü ama üzülmekle olmuyor. Bir yerden soruna el atmamız gerekiyor. Başkanımız Mine Hanımın liderliğinde gençlerimizle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadık. Koşuyolu Gönüllü Evi Başkanımız Mine Özkul öncülüğünde başlatılan ‘soframı paylaşıyorum’ projesi, hiçbir amaç ve çıkar gözetilmeden ihtiyacı olanla aynı sofrada yan yana oturarak gönüllülerimizin hazırlamış olduğu yemekleri beraber yiyerek soframızı paylaştık. Gönüllülerimizle yürütülen çalışmamızda yan yana olmanın, paylaşmanın önemini anlatıp farkındalık oluşturmak istedik. Misafirlerimizi memnun edebildiysek ne mutlu bizlere. Kağıt toplayarak okumaya, geçimini sağlamaya çalışan çocuklarımıza gönüllülerimizin burs verecek olması bizleri ayrıca memnun etti. Bu konuda büyük bir özveri gösteren, değerli Başkanımız Mine Özkul olmak üzere gönüllülerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Dijital paralar ABD dolarının hegemonyasını ve gücünü kırabilir!

Haber: Osman Serhat Dolaş - Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Aydal, kripto paraların önemli olduğunu söyledi.

Benzer Haberler