İş yerini su basan esnaf şikayetçi oldu

Haber: Zozan Gün – İş yerini su basan ve muhattap bulamadığını iddia eden iş yeri sahibi, soluğu savcılıkta aldı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde iş yerini su basan ve muhattap bulamadığını iddia eden iş yeri sahibi, soluğu savcılıkta aldı.

Bir süre önce Camikebir Mahallesi’nde iddiaya göre Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne (ŞUSKİ) ait içme suyu şebekesi borusunun patlaması sonucu iş yerini su basan spor salonu işletmecisi, aletlerinin ve iş yerinin zararının giderilmesini istedi ancak kuruma yaptığı müracaatlar sonuçsuz kalınca mahkemenin yolunu tuttu.

İşletme sahibi Özkan Tazefidan konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Camikebir mahallesinde spor salonum var. Sabah iş yerini açmaya geldiğimde iş yerini tamamen su basmıştı. Cadde üzerinde bulunan içme suyu şebekesi borusunun patlaması sonucu iş yerime su akmıştı. İtfaiye dairesini aradık, kendileri itfaiye eri yollayarak hasar tespiti yaptı. Tutanak tuttuktan sonra iş yerimde 7 adet koşu bandı, 1 adet salon tipi klima ve 400 m2 parke iş yerini basan sudan dolayı hasar gördüğü tespit edildi ancak daha sonra Şanlıurfa’dan gelen görevliler konunun kendileri ile alakalı olmadıklarını beyan ederek gitti.”

L4i3fO

Salondaki malzemelerin yıpranmasından dolayı büyük çapta maddi zararı olduğunu öne süren Tazefidan, “Şuanda iş yerimde 60 bin TL civarı bir zarar var ama ben konu hakkında muhatap bulamıyorum. Görüntüleri ve tutanaklarla beraber mahkemeye başvurdum. Şu anda iş yerimi tadilatını mahkeme süreci olduğundan dolayı yapamıyorum. Müşterilerim salonun tahrip olması nedeniyle salona bile gelmiyor.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Başkan Ayşe Çakmak muhtarlarla toplantılara devam ediyor

Haber: Osman Serhat Dolaş - Başkan Çakmak, kırsal mahalle muhtarlarıyla istişare toplantıları sürdürüyor.