Kaçaklar drone ile tespit ediliyor!

Haber: Cuma Sarı – DEDAŞ, kaçak elektrik trafolarını droneyle tespit ederek savcılığa suç duyurusunda bulunuyor.

Dicle Elektrik, hem halkın kesintisiz enerji almasını engelleyen, hem de ekonomiye zarar veren kayıt dışı tüketime karşı havadan drone ile kontroller yapıyor.

NLsuML

Şanlıurfa’da gerçekleştirilen kontrollerde tarımsal sulamada kullanılan 4 kayıt dışı elektrik trafosu tespit edildi.

Dicle Elektrik Dağıtım A. Ş. Şanlıurfa İl Müdürlüğü Enerji Kayıpları Yöneticiliği bünyesinde görev yapan drone ekibi, iki ilçedeki tarımsal sulama alanlarında havadan kaçak kontrolü yaptı.

YLR8B9

Kontroller sırasında Viranşehir’in kırsal Engeli mahallesinde 3, merkez Haliliye ilçesinin kırsal Ernebi mahallesinde ise 1 olmak üzere 4 adet kayıt dışı trafo tespit edildi.

820 KVA gücünde 4 trafo

Bölgede başlayan buğday ekimi nedeniyle tarımsal sulamanın da başlaması üzerine Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. Şanlıurfa İl Müdürlüğü Enerji Kayıpları Yöneticiliğine bağlı ekipler, kayıt dışına karşı kontrollerini artırdı.

Bölgede fiziki denetimlerin engellenmesi, ekiplere yönelik saldırılar yaşanması gibi olumsuzlukların önüne geçmek için kaçak kontrolleri havadan drone ile yapıldı.

u0qREQ

Kontroller sırasında Viranşehir ve Haliliye kırsalında buğday sulamasında kullanılan 2’si 160’ar KVA, ikisi de 250’şer KVA olmak üzere toplam 820 KVA gücünde 4 kayıt dışı trafo tespit edildi. Koordinatları da belirlenen kayıt dışı trafolarla ilgili Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Kayıt dışına izin verilmeyecek

Konuyla ilgili açıklama yapan Dicle Elektrik Dağıtım A. Ş. Şanlıurfa İl Müdürü Osman Hondu, kaçak elektrik tüketimine asla izin verilmeyeceğini söyledi.

AyJOLY

Sorumluluk bölgelerinde bu konuda titiz bir çalışma yürüttüklerini belirten İl Müdürü Hondu, “Uzman ekiplerimiz tarafından bölgede uçurduğumuz droneler sayesinde kayıt dışı elektrik tüketenleri bir bir belirleyerek koordinatları ile belgeliyor ve haklarında gerekli işlemleri başlatıyoruz. Bu mücadeledeki tek amacımız müşterilerimize kayıpsız, kesintisiz ve kaliteli elektrik enerjisi verebilmektir.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

TBB, Siverek Belediyesine iş makinesi hibe etti

Haber: Zozan Gün - TBB, Siverek Belediyesinde hibe araç desteğinde bulundu.