Otomobilin kundaklanması kameraya yansıdı!

Haber: Cuma Sarı – Sabaha karşı park halindeki otomobilin kundaklanması sitenin güvenlik kameralarınca an be an kaydededildi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde sabaha karşı park halindeki otomobilin kundaklanması sitenin güvenlik kameralarınca an be an kaydededildi.

Alınan bilgilere göre, Mahmut Talantemur akşam saatlerinde otomobilini evinin bulunduğu Ayvanat Mahallesi’ndeki sitenin otoparkına park etti.

Sabaha karşı patlama sesiyle uyanan Talantemur, sitenin 3. katındaki evinden aşağıya baktığında otomobilinin yandığını fark edince durumu polise ve itfaiye ekiplerine bildirdi.

lFQP2O

Bina sakinlerinin bahçedeki suyla söndürmeye çalıştığı otomobil, itfaiye ekiplerinin de müdahalesiyle söndürüldü.

Olay yerine gelen polis tarafından yapılan araştırma sonucu otomobilin kundaklandığı belirlendi.

Kimliği belirsiz bir kişi tarafından otomobili yakılan ve kullanılamaz hale gelen Talantemur, şikayetçi oldu.

Öte yandan aracın kundaklanma anı binanın güvenlik kamerasınca kaydedildi.

yROiTN

Görüntülerde, kimliği belirsiz bir kişinin önce binaya girdiği, daha sonra ise dışarı çıkarak elindeki poşetle otomobilin yanına yaklaştığı görülüyor.

Bir süre otomobilin önünde oturan şüphelinin aracı ateşe verdikten sonra kaçtığı anlar güvenlik kamerasına yansıyor.

Sabaha karşı saat 05.00 sıralarında patlama sesiyle uyandığını belirten otomobil sahibi Mahmut Talantemur, “Pencereden dışarı baktığımda otomobilimin yandığını gördüm. Hızlı bir şekilde aşağı indim ve söndürmeye çalıştım ki o arada komşular yardım geldi. İtfaiyeye haber verip el birliğiyle binanın sondaj suyuyla söndürdük. Kundaklama anı binamızın kameralarına yansıdı. Saat 5 sularında elinde yakıcı madde olduğunu düşündüğümüz bir poşetle giriyor. Önce binanın içine giriyor, asansörün üzerindeki kamerayı fark edince geri çıkıyor. Daha sonra arabaya yöneliyor, tekerin önüne çömelip onu yakmaya çalışıyor. Daha sonra tutuşturuyor ve kaçıyor.” dedi.

Binanın ve çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen polis, otomobili kundaklayan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kilis Müftü Yardımcısı Siverek Müftülüğüne atandı

Haber: Osman Serhat Dolaş - Yıldızbaş'ın Kayapınar müftülüğüne atanmasıyla boş kalan koltuğa Muhammed Çiçek atandı.