Öğrenciler okul bahçesine ağaç dikti

Haber: Cuma Sarı – Kader Topal – Öğrencilere ağaç sevgisi kazandırılması amacıyla fidan dikme etkinliği düzenlendi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ilköğretim okulu öğrencilerine ağaç sevgisi kazandırılması amacıyla fidan dikme etkinliği düzenlendi.

Olumsuz hava şartları nedeniyle ertelenen ‘Orman haftası’ etkinliği kapsamında Siverek Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve TEMA Vakfı tarafından program düzenlendi.

DSC 0144

Mehmetçik İlköğretim Okulu bahçesinde öğrencilere ağaç ve doğa sevgisi kazandırılması amacıyla ağaç dikildi.

Ailelerin de katıldığı etkinlikte onlarca fidan toprakla buluşturuldu.

DSC 0168

Programda konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Koşar, etkinlik nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelediğimiz etkinliğimizi ancak bugün yapabildik. Ağacın önemini ve değerini ‘ağaç yaş iken eğilir’ sözünden anlıyoruz. Dolayısıyla çocuklarımıza ağacın ve doğanın önemini bu yaşlarda aşılamamız gerekiyor. Etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

IMG 0362

Doğanın gelecek nesillerin emaneti olduğunu belirten TEMA Vakfı Temsilcisi Sertaç İlhan, “Bu dünyada yalnız yaşamadığımızı bilmemiz gerekiyor. Biz doğayı koruyarak bizden sonraki nesillere bırakacağız. Biz burada geçiciyiz ve doğa bizlere emanettir. Dedelerimizden ve babalarımızdan aldığımız gibi bizlerde sonraki nesilleri düşünerek doğayı koruyacağız. Siz çocuklarımızı da bu bilinçle yetiştirmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Başkan Ayşe Çakmak küçük Dicle’nin talebine duyarsız kalmadı

Haber: Cuma Sarı - Kader Topal - Çakmak, 10 yaşındaki Dicle’nin mektubuna kayıtsız kalmadı.