Siverek eski kaymakamı Seddar Yavuz Uşak valisi oldu

2004–2007  yılları arasında Siverek kaymakamlığı yapan Seddar Yavuz son valiler kararnamesiyle Gaziosmanpaşa kaymakamlığından Uşak Valiliğine atandı.

1967 Eskişehir doğumlu Seddar Yavuz; İlköğrenimini Gümüşkonak’ta, orta öğrenimini Eskişehir’de, lise öğrenimini de Balıkesir’de parasız yatılı olarak tamamladı. 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü kazanan Yavuz, 1988 yılında fakülteden mezun oldu ve aynı yıl açılan Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Adıyaman’da kaymakam adayı olarak mülki idare amirliğine adım attı.

Sırasıyla Harmancık, Aslanapa ve Güdül Kaymakam vekilliklerini yürüten Yavuz, 1993 yılında Kaymakamlık yeterlilik sınavını üstün başarı derecesi ile kazanarak asaleten Çankırı Korgun kaymakamlığına atandı.

Korgun Kaymakamlığından sonra Diyarbakır Eğil kaymakamlığı, Balıkesir Dursunbey ilçesi kaymakamlığı, Konya Kadınhanı ilçesi kaymakamlığı ve Şanlıurfa Siverek ilçesi kaymakamlığı görevlerini yürüttü. 22 Ekim 2007 tarihinde Antalya Kemer kaymakamlığına atanan Seddar YAVUZ, Türk İdareciler Derneğinin 2008 yılı ‘YILIN KAYMAKAMI’ ödülüne layık görüldü.

28.08.2009 tarihinde İstanbul Gaziosmanpaşa kaymakamlığına atanan ve halen bu görevi yürüten Yavuz evli, dört çocuk babası ve iyi derecede ingilizce biliyor. (Haber: Siverek – ŞD)

siverek-eski-kaymakami-vali-oldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Gücü '3'ledi! (Foto Galeri)