Siverek yeni kütüphane binasına kavuşuyor

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – Ofis Park tesislerinde atıl durumda bulunan binalar kütüphane ve çocuk bakım merkezi olacak.

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın girişimleri sonucu Ofis Park’ta atıl durumda bulunan sosyal tesisler, kütüphane ve çocuk bakım merkezi olacak.

Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, bir süre önce Ofis Park’ın yapılması amacıyla Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile protokole imza atmıştı.

Protokolün imzalanmasının ardından Başkan Ayşe Çakmak, Ofis Park’taki binaların kütüphane ve çocuk bakım merkezi yapılması için Kültür ve Turizm Bakanıyla görüştü.

Görüşmeler neticesinde Kütüphane ve Yayınlar Genel Müdürlüğü ile Şanlıurfa İl Kültür Müdürlüğü yetkilileri, atıl durumdaki idari binaların devir işlemleri için alanda ön incelemelerde bulundu.

Kütüphane ve Yayınlar Genel Müdürlüğü ile Şanlıurfa İl Kültür Müdürlüğüne devir işlemlerinin tamamlanmasının ardından Ofis Park’taki binalarda çalışmaların yılsonu başlaması bekleniyor.

Yazışma ve karşılıklı protokollerin tamamlanmasıyla bu yılsonunda Ofis Park ile beraber kütüphane ve çocuk bakım merkezinin de çalışmalarına başlanılacağı belirtildi.

İncelemelerin ardından konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Koşar, şunları kaydetti. “Bilindiği üzere Ofis Park’ımızın şuan ki hali Siverek’in kanayan yarası olarak görülmekteydi. Belediye Başkanımızla birlikte Ankara’daki temaslarımız sonucu parkımızın yapımı için Gaziantep Büyükşehir Belediyemizle işbirliği yaptık, ihale ve işlemlerin tamamlanmasıyla inşallah bu yılsonu yapımına başlanılacak.”

İdari binaların Kültür ve Turizm Bakanlığıyla devri ile ilgili incelemelerin sürdüğünü aktaran Koşar, “Bugünde parkımız içerisinde kütüphane ve idari binaların yapımı için Kültür Bakanımızla görüşerek söz almıştık. Kütüphane ve Yayınlar Genel Müdürlüğü ile Şanlıurfa İl Kültür Müdürlüğü yetkilileriyle sahada incelemelerde bulunduk. Kütüphane ve idari binaların devir işlemlerinin de tamamlanmasıyla Ofis Parkımızla beraber çalışmalarımıza hızlı bir şekilde başlayacağız. Çalışmaların ilçemize halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Tartıştığı kadın ile babasını öldüren sanığa müebbet hapis!

Haber Merkezi - Tutuklu sanık, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.