Nida Sanat Topluluğu Harran’ı fotoğrafladı

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı – Fotoğrafçılar, tarihi yapılarıyla ön plana çıkan Harran’ı fotoğrafladı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde doğa ve yaşam alanlarında fotoğraf çekimleri yapan Nida Sanat Topluluğu Türkiye’nin en eski şehirleri arasında bulunan Harran’ın tarihi mekanlarını fotoğrafladı.

Şuayb Antik Şehri, Bazda Mağaraları, Somatar Antik Şehri, Harran kümbet evleri ile dünyanın ilk üniversitesi olan Harran Üniversitesi aralarında gazetecilerinde bulunduğu topluluk üyeleri tarafından fotoğraflandı.

Nida Sanat Topluluğu Başkanı Abdullah Hakan Lale geziyle ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: ’”Yaklaşık 4 yıllık bir sanat topluluğuyla Türkiye’nin her bölgesinde fotoğraf çekimleri yapıyoruz, üyelerimizle birlikte Doğal yaşamı yansıtan, coğrafyamızın kültürel zenginliklerini fotoğraflayarak gerek fotoğraf sergileriyle, gerekse sosyal medyada paylaşarak coğrafyamızın zenginliklerini dünyaya tanıtıyoruz.

Sanatın birleştirici gücüne inanıyoruz, topluluğumuzun üyelerine bakıldığında her meslek kuruluşundan üyelerimiz bulunmaktadır. Bugünde üyelerimizle birlikte Harran ovasında bulunan tarihi yerleri gezerek Roma döneminden kalma antik şehirler olan; Şuayb Antik Şehri, Bazda Mağaraları, Somatar Antik Şehri, Harran kümbet evleri ile Dünya’nın ilk üniversitesi olan Tarihi Harran Üniversitesini fotoğraflama imkânı yakaladık. Gezimize katılan üyelerimize teşekkür ediyorum.”

Nida Sanat Topluluğu önümüzdeki ay içerisinde başta Karacadağ olmak üzere il ve ilçelerde kış aylarındaki kar manzaraları ile yaşamları fotoğraflamak için çalışma başlatacak.

WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Karacadağ kırsalındaki mevsimlik işçiler aşılanıyor

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı - Zozan Gün - Mevsimlik işten dönen işçilerin aşılanması sürüyor.