Şirinkuyu sakinleri: ‘Ölüm yolu şehir dışına taşınmalı’

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Şirinkuyu mahallesi ve Güney mahallesinin ortasından geçen, 1990 yılında faaliyete giren Şanlıurfa – Diyarbakır kara yolunda sık sık kazaların yaşanması mahalle sakinlerinin tepkisine neden oluyor.

Mahalle sakinleri yolun hizmete girdiği zaman mahallerinin nüfusunun az olduğunu yolun aşağı ve yukarı kısımlarında yapılan okullar şehir stadyumu, gençlik merkezi, kapalı spor salonu ve yüzme havuzunun bulunmasından dolayı yolun yaya trafiği açısından da yoğunluk yaşadığının dikkat çekerek yolun şehir dışına çıkarılmasını talep ettiler.

Şirinkuyu mahalle muhtarı Şeyhmus Çelik yaptığı açıklamada; ‘Yol birçok mahallenin arasından geçiyor. Her gün  binlerce araç ve yaya bu yolu kullanıyor. Yol 50 bin nüfusun  yaşadığı mahallerin ortasından geçiyor, yetkililerden  ricamız yolu şehir dışına çıkarmalarını  istiyoruz. Yolun hizmete  girdiği günden bu güne  kadar 38 vatandaş yaşamını  yitirdi, bir o kadarda  sakat kaldı. Yolda üst geçit olmasına rağmen maalesef yayalar kullanmıyor’ dedi. (Haber: Siverek – ŞD) 

karayolu-sehir-disina-cikarilmali karayolu-sehir-disina-cikarilmali (2)

karayolu-sehir-disina-cikarilmali (1) 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Halk eğitimi merkeziden KPSS Kursu

Siverek Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde ilçede maddi durumu yetersiz ve dershaneye gidemeyen Lise, Ön Lisans ve Lisans öğrencilerine yönelik KPSS kursu açtı. İlçede KPSS’ye hazırlanan öğrencilere yönelik böyle bir çalışma başlattıklarını belirten Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Murat Tüysüz 4 sınıfta 150 öğrenciye kurs verdiklerini söyledi. Tüysüz kursla ilgili yaptığı açıklamada […]

Benzer Haberler