‘Okullar Arası Futbol Müsabakaları’ başladı

Siverek Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü okul sporları faaliyeti kapsamında, ilçede okullar arası futbol müsabakalarının başladığını bildirdi.

Siverek’te daha önceden başlatılan okul sporları dalında futbol müsabakalarının 17 Şubat tarihinde Yıldız Erkekler kategorisinde özel bir halı sahada oynanmaya başladığı belirtildi. Okullar arası futbol müsabakaları etkinliği kapsamında ise  Liseler Arası Gençler Futbol Müsabakalarının  24 Şubatta Firkan Tüysüz şehir stadında başlayacağı ifade edildi. Halı sahada başlayan Yıldız Futbol Müsabakalarına 15 okul katıldığı belirtildi.

Okul spor faaliyetlerine ilişkin İlçe Müdürü Mehmet Sergi, ilçede okul spor faaliyetlerinin 2013-2014 eğitim-öğretim yılı ile beraber belli bir program halinde devam edeceğini söyledi.

Sergi etkinlikle ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada; ‘Her zaman konuya değindiğim gibi bu tür faaliyetlerle okullarımız ve çocuklarımız arasında iyi ilişkilerin gelişmesi temennimizdir. Bu yaş grubundaki çocukların sağlıklı ve güvenli bir ortamda, yeteneklerini özgürce sergileyebilecekleri bir ortamın sağlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Herkesin şu bilmesi gerekir ki yapılacak bu tür spor faaliyetleri ile çocuklarımız kötü alışkanlıklardan, kötü ortamlardan uzaklaşacaklardır.  

Ayrıca yaş gözetmeksizin herkesin vakit buldukça spor yapmalarını arzulamaktayız. Okul Spor Faaliyetlerde birinci gelen okulumuz il merkezinde yapılacak olan müsabakalarda ilçemizi temsil edeceğinden şimdiden kendilerine başarılar dilerim’ dedi. (Haber: Siverek – ŞD)

siverekte-okullar-arasi-futbol-musabakalari (1) siverekte-okullar-arasi-futbol-musabakalari


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

'Bir kitapla katkı sunmak ister misin?' kampanyası

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde daha önce yüz yataklı devlet hastanesi olarak kullanılan, 200 yataklı yeni devlet hastanesinin hizmete girmesiyle birlikte Milli Eğitim Bakanlığına devir edilen eski hastane Çok Programlı Lise olarak iki ay önce eğitim ve öğretime başladı. Yeni açılan okulda geniş bir kütüphane kurmak isteyen okul idaresi “Bir kitapla katkı […]