Vatandaşlara ‘Üstgeçitleri Kullanın’ Uyarısı

Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın Abide Meydanı’ndan başlayan Balıklıgöl’e kadar süren ve tekrar Abide Meydanı’nda son bulan ana arter gezine “Üstgeçit Uyarısı” damgasını vurdu.

2011 yılında Şanlıurfa Belediyesi’nce yaptırılan “Yürüyen Merdivenli Üstgeçidi” kullanarak aynı zamanda çalışmasını da test eden Belediye Başkanı Fakıbaba, burada yaptığı konuşmada vatandaşlara seslendi ve can güvenlikleri için “Üstgeçitleri Kullanın” uyarısında bulundu. 

Şanlıurfa’daki üstgeçitlerin yayalar tarafından fazla kullanılmadığını, bu yüzdende can kaybına neden olan birçok üzücü kazanın yaşandığına dikkat çeken Fakıbaba, “ Çok güzel bir üstgeçit yapmışız. İnsanlarımız enerjilerini kaybetmeden karşıdan karşıya geçebiliyorlar. Ancak buna rağmen hala üstgeçitleri kullanmayan vatandaşlarımız var. Bunlarda beni üzüyor. Ölümcül kazalar meydana geliyor. Biz bunların önüne geçebilmek adına bir proje geliştirdik. Üstgeçitlerimizin olduğu yerlere bariyerler koyuyoruz. Aslında vatandaşımız bu uyarılara uysa bunu yapmaya gerekte yok. Ancak geçitlerimizi insanlarımız kullanmıyorlar. Özellikle gençlerimizden rica ediyorum. Bu konuda örnek olsunlar. Bakın ben amcaları sayılırım. Ben kullanıyorum onlarda bunu örnek alıp geçitlerimizi faal duruma getirsinler” dedi.

Baskan Üstgecit Ozendirme 2


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Eşeğe Çarpan Araç Hurdaya Döndü

Siverek-Şanlıurfa karayolunun 5 kilometresinde gerçekleşen kazada yola çıkan merkep kazaya neden oldu sürücünün burnu kanamadan kurtuldu. Alınan bilgilere göre Erdal B. hakimiyetinde bulunan 06 MGZ 44 plakalı otomobil seyir halindeyken aniden yola çıkan merkep’e çarptı. Çarpmanın şiddetiyle taklalar atan araç şarampole yuvarlandı. Araç içinde bulunan Sürücü Erdal B. yaralandı. Kazayı […]