HÜDA PAR: ’25 yıllık evli kadına emeklilik hakkı verilmeli’

Haber: Cuma Sarı – Yapıcıoğlu, 25 yıl evli kalan kadınlara emeklilik hakkı tanınması gerektiğini belirtti.

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, 25 yıl evli kalan kadınlara emeklilik hakkı tanınması gerektiğini belirtti.

Zekeriya Yapıcıoğlu HÜDA PAR Genel Başkanı

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, İzmir’de düzenlediği basın toplantısında 25 yıl evli kalan kadınlara emeklilik hakkı tanınması gerektiğini dile getirerek, “Hem kadınlar rahat nefes alacak hem de boşanmaların önüne bir nebze geçilebilecek.” ifadelerini kullandı.

İzmir temasları kapsamında basın mensuplarıyla araya gelen Yapıcıoğlu, ülke gündemine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Yapıcıoğlu, konuşmasında bu ifadelere yer verdi: “Ekonomik sıkıntılar kadar olmasa da vatandaşların bir kısmı dağılan aile yapısından şikayetçi. Bu konuda bir teklifimiz var. Boşanmaları yavaşlatacak, evli kalmayı özendirecek, kadını korumaya yönelik bir teklifimiz var. Annelik, kutsal bir statüdür. Diyoruz ki ’25 yıl evli kalan kadınlara emeklilik hakkı tanınmalıdır.’ Kamuoyu ve siyasetin bunu tartışmasında fayda görüyoruz. Hem kadınlar rahat nefes alacak hem de boşanmaların önüne bir nebze geçilebilecek. Boşanan kadın, anne veya babasından kalan emekli parasını alabiliyor ancak evli kadın alamıyor. Birinci adım olarak kadın 25 yıl evli kalmışsa anne babadan kalan emekli maaş kendisine bağlanmalıdır. Bazılarının kağıt üzerinde maaş almak için boşandığını biliyoruz. Bu uygulamaya da bu öneri son verecektir.”

Yapıcıoğlu ayrıca Türkiye’de siyaset üslubunun çok sert olduğunu da dile getirdi.

 

Eklenme Tarihi: 02 Ağustos 2022 – Son Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2022 12:14

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Sokak ortasında silahlı saldırı: 1 ölü

Haber: Cuma Sarı - Silahlı saldırıya uğrayan bir kişi, yaşamını kaybetti.