Telefon satıcılarına yönelik operasyonda gerginlik!

Haber: Cuma Sarı – Osman Serhat Dolaş – Gümrük kaçağı telefon malzemeleri sattığı iddia edilen satıcılara yönelik operasyon düzenlendi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde faturasız telefon ekranı ve aksesuarı sattığı iddia edilen satıcılara yönelik operasyon düzenlendi.

Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube ekipleri bir depoya operasyon düzenledi.

Baskın ihbarını haber alan telefon satıcıları, Suat Karataş Caddesi’ndeki deponun önünde bir araya geldi.

Kısa süreli gerginliğin yaşandığı olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi, polis kalabalığı dağıtmak için sık sık uyarı yaptı.

Bir süre daha olay yerinde bekleyen telefon satıcıları, Siverek Kaymakamlığı’na geçti.

Binanın önünde bekleyen kalabalıktan iki kişi, Kaymakam Aziz Gölbaşı ile görüştü. Görüşmenin ardından toplanan kalabalık, olaysız bir şekilde dağıldı.

Son dönemlerde baskınların arttığını iddia eden telefoncu Cuma Akgün, “Telefon satıcıları olarak çok baskı altındayız. Burada ne satılıyorsa Şanlıurfa merkezde aynısı satılıyor. Zaten ekonomik kriz var, iş yerlerimizi şuan kapatmış bulunuyoruz. Kira almış başını gitmiş, hepimiz çok büyük sıkıntılar çekiyoruz.” dedi.

 

Eklenme Tarihi: 04 Ağustos 2022 – Son Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2022 19:33

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Şarampole devrilen tüp yüklü kamyonette 2 kişi yaralandı!

Haber: Cuma Sarı - Kaza yapan tüp yüklü kamyonette bulunan 2 kişi yaralandı.