Siverek’te kadınlar günü etkinliği

Siverek ilçe Kaymakamlığı tarafından organize edilen ilçede bulunan SODES 4 ayrı kadın kültür merkezinin katılımıyla 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte kursiyer kadınların yanı sıra onlarca Siverekli bayan birlikte eğlendiler.

İlçenin Esmerçayır Mahallesinde bulunan bir düğün salonunda düzenlenen etkinliğe ilçe Kaymakamı Hamza Ekal katıldı.

Kaymakam Erkal kadınlara hitaben yaptığı konuşmada günün anlam ve önemini belirtip tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınları gününü kutladı.

Erkal; “Siverek kaymakamlığı olarak kadınlarımızın eğitimine büyük önem veriyoruz, kadınlarımızın kültürel sosyal olarak gelişip aile bütçelerine katkı sunacak birer bireyler ola bilmesi için kadın kültür merkezlerimizde mesleki kurslar ve el becerilerini geliştirecek faaliyetlere önem veriyoruz bilinçli toplum ancak bilinçli annelerle oluşturulur” dedi.

Konuşmaların ardından kadınlar kendileri için düzenlenen etkinlikte birlikte halay çekip şarkılar söyledi. (Haber: Siverek – ŞD)

siverekte-kadinlar-gunu-etkinligi siverekte-kadinlar-gunu-etkinligi (1)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek’te esrar ve kaçak sigara yakalandı!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde jandarma ekiplerinin yaptığı yol denetimlerinde bir yolcu minibüsünde 10 kilo esrar, yolcu otobüsünde ise 500 paket kaçak sigara ele geçirildi. Edinilen bilgilere göre, ilçe jandarma komutanlığına bağlı ekipler Siverek Diyarbakır kara yolunun 12. kilometresi Aşlıca köyü yakınlarında yaptıkları yol denetiminde Diyarbakır istikametinden gelen bir yolcu minibüsünden narkotik […]