Siverek Belediye Başkanlığına seçilen Yılmaz, mazbatasını aldı

 30 Mart mahalli idareler seçiminde AK Parti’den Siverek Belediye Başkanı seçilen Eğitimci Hukukçu Resul Yılmaz 46 bin 557 oyla seçimin galibi olmuştu.

Akşam saatlerinde seçilen 20 meclis üyesiyle birlikte adliye binasına gelen Resul Yılmaz, Belediye Başkanlığı mazbatasını Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ali İhsan İpek’ten aldı. Yılmaz resmen belediye başkanı ilan edilirken belediye meclis üyeliğine seçilen 20 üyede mazbatalarını aldı.

Belediye Başkanlığı mazbatasını alan Belediye Başkanı Yılmaz yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Kalkınma ve demokratikleşme yerelden başlar anlayışına sahibiz, yerel yönetin en güzel örneği yerel seçimlerdir yerel seçimlerin Ülkemize ve özelde Siverek halkına hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Belediye Başkanı Yılmaz ile seçilen meclis üyeleri adliye binası önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. (Haber: Şükrü Dolaş – Siverek)

resul-yilmaz-mazbatasini-aldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Resul Yılmaz, Sivereklilere teşekkür etti

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, mazbatasını alarak yeni görevine başlamasının ardından yayınladığı mesajla Siverek halkına teşekkür etti. Türkiye’nin çok önemli bir demokrasi eşiğini daha başarıyla aştığını belirten Başkan Yılmaz, millet iradesinin tertipleri ve tezgahları bozduğunu söyledi. Yılmaz mesajında ayrıca şunları söyledi: ” Milletimiz tercihini adaletten, kalkınmadan, değişimden ve hizmetten yana kullandı. […]