5 Nisan Avukatlar haftası

Türkiye genelinde her yıl 5 Nisanda kutlanan avukatlar haftası, Siverek ilçesinde de hukukçular tarafından çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı.

Eğitimci kimliğinin yanı sıra avukatlık mesleğinden gelen Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz 5 Nisan avukatlar haftasıyla ilgili yayımladığı mesajda: “Ülkemiz Hukuk devleti olma noktasında hızla ilerliyor. Ülkemizde Hukuk devleti olama noktasında Savunma ayağını oluşturan Avukat meslektaşlarımın hukuk devletine önemli katkıda bulunacağına olan inancım tamdır.Bu duygu ve düşüncelerle bütün meslektaşlarımın günün kutlar sağlık ve mutluluklar dilerim” dedi.

Şanlıurfa Barosu Siverek Temsilcisi avukat Şeyhmus İnal ise sitemize yaptığı açıklamada, savunma hakkı kutsaldır ilkesinin vazgeçilmez temellerinden olan avukatların hukuk sisteminde önemli bir yere sahip olduğunu söyleyerek “Hukukun, adaletin, eşitliğin ve demokrasi kurallarını işlenmediği bu topraklarda hukuk adına, adalet adına, eşitlik adına, hak ihlalleri konusunda mücadele eden tüm avukat arkadaşlarımın avukatlar gününü kutluyorum” dedi. (Haber: Cuma Sarı – Siverek)

siverekte-avukatlar-gunu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Haber

Bu tabela görenleri gülümsetiyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir işyerinin astığı eleman aranıyor tabelası görenleri gülümsetiyor. İlçenin Camikebir mahallesinde döşemeci işiyle uğraşan bir esnafın astığı ’98 Model Eleman Aranıyor’ tabelası görenleri bir hayli güldürüyor. İşyeri sahibi Celal Yıldız işyerindeki ustabaşının eleman bulmak amacıyla astığı tabelanın yoldan geçenlerin ilgisini çektiğini ve birçok insanın tabelanın önünde durarak […]