Taşeron işçilerin iş korkusu giderildi

Siverek belediyesi bünyesinde çeşitli birimlerde çalışan 321 taşeron işçinin belediye bünyesinde ki işlerine devam edeceği belirtildi.

İşçilerle makine bakım şefliğinde bir toplantı yapan Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Baydilli işçilere hitaben yaptığı konuşmada şunları kaydetti “ Bilindiği gibi 30 Mart seçimlerinden sonra yeni bir yönetim oluştu, yönetim değişikliğiyle birlikte şirket bünyesinde çalışan işçilerin işten çıkarılacağı dedikodusu yayılmaya başlandı art niyetli bu dedikodular iş verimini düşürdüğü gibi emekçi kardeşlerimizi huzursuz etmektedir. Arkadaşlar öncelikle sizlere belediye Başkanımız Sayın Resul Yılmaz’ın selamlarını getirdim Başkanımız Şunu sizlere iletmemi istedi “ işini yapan hiçbir işçinin iş kaygısının olmayacağı, ancak işe gelmeyen veya işini yapmayan insanlarla çalışmamız mümkün değil bu arkadaşlar çalışmayacaksa yerine ekmeğe ve işe ihtiyacı olan insanlar vardır” çalışan hiçbir arkadaşımızın iş kaybı korkusu olmasın, yönetimimiz hak ve adaletli bir şekilde memlekete hizmet etmenin kararlılığı içindedir”

Yaklaşık yarım saat süren toplantının ardından işçiler işyerlerine dağıldılar. (Haber: Şükrü Dolaş – Siverek)

taseron-iscilerin-is-korkusu-giderildi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek ilçesinin nüfusu 232 bin oldu

Yeni Büyükşehir Yasası kapsamında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde nüfusu gösteren şehir girişlerindeki tabelalar değiştirildi. Yeni tabelalarda önceki senelerde olduğu gibi sadece ilçe merkezinin değil, ilçe genelinin nüfusuna yer verildi. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 2013 yılında kamuoyuna açıkladığı Adrese Dayalı Nüfus Sayım Sonuçlarının ardından, yerleşim yerlerinin yeni nüfusları kent girişlerindeki levhalara da […]