Siverek’te iki günde 600 ünite kan toplandı

Şanlıurfa Kızılay Kan Merkezi kan toplama aracı Siverek’te kan toplama kampanyasına devam ediyor.

Her ay farklı ilçelerde kan bağışı için gelip çeşitli semtlerde koşullanan kan toplama TIR’ı Siverek ilçesinin en işlek caddelerinden biri olan Hürriyet caddesinde başlattığı kan toplama kampanyasına Siverekliler büyük ilgi gösteriyor.

Kan kampanyasıyla ilgili bilgi veren Siverek Kızılay Şube Başkanı İrfan Tüysüz, halkın artık kan bağışına duyarlı davrandığını ifade ederek, “Kızılay Kan Merkezimizin belli aralıklarla ilçemizde başlattığı kan bağışı kampanyamız Sivereklilerin gösterdiği büyük duyarlılıkla devam etmektedir, günlük olarak 300 ünite kan bağışı alarak ilçeler arasında kan bağışına vatandaşlar destek vermektedir, iki gün boyunca yaklaşık 650 ünite kan toplandı, kan vermenin insani bir görev olduğunu kişilerin sağlığı açısından da kan vermenin yararlı olduğunu belirterek Sivereklilere gösterdikleri duyarlılıktan dolayı Kızılay olarak teşekkür ederim” dedi. (Haber: Şükrü Dolaş – Siverek)

siverekte-iki-gunde-600-unite-kan-toplandi siverekte-iki-gunde-600-unite-kan-toplandi (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek neden il olmalıdır?

(Not: Bu bir yazı dizisidir. Yazının devamı yarın Koçali Aymaz’ın köşesinden yayınlanmaya devam edecektir.) Değerli okuyucularımız: Bu yazı ile il olmanın ne gibi değişim ve gelişmeler getirdiğini bir ilde olan teşkilatları inceleyerek takdirlerinize sunmaya çalışacağız. Ancak evvela kentimizin potansiyelinden bahsetmek istiyoruz: 1925 yılında bölgemizde meydana gelen Şeyh Sait İsyanından sonra, […]