Siverek Hayriye Camisi Onarılıyor

Yayıncı: Yönetici - Yayın Tarihi:

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi Hayriye mahallesinde bulunan Hayriye camisinin onarımı Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu’nun görüşmeleri sonucu Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve cemaatinin desteği ile tamamlandı.

Caminin onarıma ihtiyaç duyduğunu ve Milletvekili Zeynep Karahan Uslu ile görüşmeleri sonucu Milletvekilinin görüşmeleri sonucu Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından onarıldığını belirten Hayriye Camii İmamı Memduh Lale caminin onarımının haziran ayında başladığını dile getirdi.

Maliyeti yaklaşık 175 bin TL olan cami onarımında caminin yalıtım sistemi, boya badanası, tahtasının, çatı ve bahçesi baza taşla kaplandı. Lavabolara fayans döşendi açıklamasında bulunan İmam Lale, “Ramazan ayına yetiştirmeyi vatandaşlarla teravih namazını camimizde kılmayı istiyorduk ama çalışmalar yetiştirilemediği için bu yıl camimizde teravih namazı kıldıramadık. Bayram namazını Camimizde kılmayı ümit ediyoruz’” dedi. Caminin halı gibi diğer eksiklerinin ise camii cemaati tarafından karşılandığı belirtildi.

camii-onarimi1 camii-onarimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek’te Sakalı Şerif Yoğunluğu

Sabahın erken saatlerinde Hz. Muhammed’in (SAV) Sakal-ı Şerifi’ni ziyaret etmek için gelen bazı vatandaşlar kurban kesip Kur’an-ı Kerim okudular. Sabah saat 04.00 civarlarında ziyarete açılan Sakal-ı Şerif’i erkek vatandaşlar ziyaret etti. Ulu Cami’nin arka kapısından camiye giren vatandaşlar Sakal-ı Şerif’i öpüp ziyaret ettikten sonra ön kapısından çıkıyorlar. İlçenin Hürriyet Caddesi […]

Benzer Haberler