Köy ilkokulu öğrencileri ilk kez tiyatro izledi

Siverek Örgülü köyü ile Yavuzselim ilkokul İzci gurubu ile öğretmenleri Güngör Yıldız ve Mahmut Delidolu öncülüğünde kültür sanat faaliyeti kapsamında Diyarbakır’a devlet tiyatrolarında “Neşesaçan” isimli çocuk oyununu izlediler.

Yavuz Selim İlkokulundan hareket eden minik izcilere yolda Örgülü İlkokulu izcileri birlikte Diyarbakır’da İlk olarak Nevruz Parkında piknik yapıp doyasıya eğlenen izciler “Neşesaçan” çocuk oyununu izlemek için Devlet Tiyatrosuna geçtiler. Bir perdelik oyunu heyecan ve neşe ile izleyen öğrenciler Siverek’e dönüş yolunda Lunaparka uğrayıp gönülleriyle eğlendiler.

İzci Liderlerinden Mahmut Delidolu yaptığı açıklamada ‘’İzcilerimizle 3. kez Diyarbakır Devlet Tiyatrosuna oyun izlemeye geldik. Üçüncü gelişimizin farklı olmasını istedik ve üç farklı etkinlik yapmayı planladık. Nevruz Parkında piknik, tiyatro ve lunapark eğlencesini bir arada gerçekleştirmek nasip oldu’’ (Haber: Şükrü Dolaş – Siverek)

koy-ilkokulu-ogrencileri-ilk-kez-tiyatro-izledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Gençlik kampları başvuruları başladı

Kurulduğundan beri Siverekli gençlerin sportif ve kültürel anlamda bir uğrak yeri olan Siverek Eyyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezi, yurdun genelini kapsayan “gençlik kampları” için Siverekli gençleri ücretsiz deniz ve doğa kamplarına gönderiyor. Başvurular internet üzerinden ve Eyyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezi’nde yapılacaktır. Kamp dönemleri 24 Haziran- 13 Eylül arasında olup, 7 günlük 9 dönem şeklinde olacaktır […]