Siverek’te cinsel istismar iddiası

Siverek’te bir grup, 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunulduğu iddiasına ilişkin basın açıklaması yaptı.

Hürriyet Caddesi’nde toplanan aralarında BDP ve Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) üyelerinin de bulunduğu grup, Cumhuriyet Caddesi’ne kadar yürüdü.

BDP Belediye Meclis Üyesi Sevinç İzol Özipek, grup adına yaptığı açıklamada, kadına yönelik şiddetin her geçen gün arttığını öne sürdü.

İlçede yaşayan 14 yaşındaki kız çocuğunun 4 kişinin cinsel istismarına uğradığını ileri süren Özipek, şöyle konuştu:

“Ülkemizde son 2 ayda 27 kadın öldürüldü, 21’i de tecavüze maruz kaldı. Bu sorun karşısında herkesin sorumluk alması gerekiyor. Kadına yönelik şiddet ve çocuklara uygulanan cinsel istismar bir insanlık suçudur. Bu suçu işleyen faillerin en ağır şekilde cezalandırmasını talep ediyoruz.”

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.

Dün, Siverek Emniyet Müdürlüğüne başvuran 14 yaşındaki Z.İ, bir kafede 4 kişinin cinsel istismarına maruz kaldığını ileri sürerek şikayetçi olmuştu. Adliyeye sevk edilen 4 kişi tutuklanırken, koruma altına alınan Z.İ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne teslim edilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Sınav mağdurları platformu, Kaymakam Erkal ile görüştü

Siverek ilçesinde yaşayan bir grup öğrenci merkezi sınavların Siverek’te yeniden yapılması için ilçe kaymakamı Hamza Erkal’ı makamında ziyaret ederek taleplerini iletti. 1996 yılında kopya çekildiği iddiasıyla ilçede bir daha yapılmayan YGS-LYS sınavlarının yeniden yapılması için bir süre önce bir grup öğrenci eylem yapmıştı. Girişimlerine devam eden öğrenciler Hürriyet caddesinde bulunan Hükümet konağına gelerek […]