Siverekliler İstanbul’da buluştu

İstanbul Siverek Kültür ve Dayanışma Derneği gecesi 23 Mayıs tarihinde İstanbul’dan bir otelin salonunda yapıldı. Sivereklilerin görkemli gecesi Güneydoğu Televizyonunda canlı yayınlanarak binlerce seyircinin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanında ve yurt dışında yaşayan Siverekliler tarafından sevgiyle hasretle izlendi.

Gecede sahne alan Siverekli ses sanatçısı Esat Sütay, Siverek Belediyesi sıra gecesi ekibi Lütfi Yancar, Abdullah Alur ile Mehmet Şanlı katılarak bir birinden güzel memleket türkülerini seslendirdiler.

Geceye İstanbul’da yaşayan Sivereklilerin yanı sıra İstanbul dışında yaşayan çok sayıda misafir iş adamları katılırken, AK Parti Milletvekilli Mehmet Kasım Gülpınar, Siverek Belediye Başkanı Avukat Resul Yılmaz, AK Parti ilçe Başkanı İlhan Çelik katıldı.

Geceye katılan Milletvekili Gülpınar ile Belediye Başkanı Yılmaz yaptıkları konuşmalarla Siverek’in aydınlık yarınları için umut verdiler, daha çağdaş ve yaşanabilir bir Siverek için çalışmaya devam edecekleri sözünü verdiler.

İstanbul derneğinin düzenlediği gecede birbirinden seçkin davetlilerin yanı sıra ekranları başında bu güzel geceyi izleyenler tek dileği vardı Siverek hak ettiği yere gelsin artık…

siverekliler-istanbulda-bulustu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Yardımlaşma Derneğinden başsağlığı mesajı

Siverek Yardımlaşma Derneği (SİYAR DER) Başkanı Ramazan Baylan tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Uğur Süleyman Söylemez için bir baş sağlığı mesajı yayımladı.  Baylan mesajında şunları kaydetti: “Gazzeli Müslüman kardeşlerine insani yardım götüren Mavi Marmara gemisi İsrail Siyonist faşist askerlerince yapılan saldırı sonucu yaralanan    4 yıldan bu yana komada olan Mavi […]