Büyükşehir Belediyesi Siverek koordinatörü Kapanoğlu’dan su açıklaması

1

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Siverek koordinatörü Nuri Kapanoğlu, Karacadağ bölgesinde aşırı yağmur yağışlarından dolayı kaynak suyuna bağlı şehir şebekesini besleyen kuyuların yağmur sularından dolayı renk değiştirmesinin doğal olduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti:

“Direk Karacadağ kaynak suyundan su alan şebekelerimizde yağıştan dolayı, musluklardan akan suyun renginin değişmesi doğaldır. İddia edildiği gibi söz konusu mahallelerimizde şebeke suyuna kirli suyun karışması mümkün değildir. Zira söz konusu bölgeler, yeni yerleşim alanı olup alt yapıları yenidir. Bugün sosyal paylaşım sitelerinde fotoğrafları yayımlanan su görüntülerinin nedeni Karacadağ bölgesinde ki kaynak sularına karışan yağmur sularıdır.

Bilindiği gibi Siverek kentinin içme suyu iş ve işlemlerinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz (ŞUSKİ)  yetkilidir. Su numuneleri Büyükşehir Belediyemize gönderilmiş, yağmur suyu karışan içme suyu depolarımızda tahliye işlemleri başlatılmıştır. Kısa sürede su normal akışıyla devam edecek içme suyunda herhangi bir tehlike söz konusu değildir. Bu durumlar geçmişte de yaşanmıştır. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun, sularda her hangi bir kirlilik yok” dedi.

kapanogludan-su-aciklamasi

One thought on “Büyükşehir Belediyesi Siverek koordinatörü Kapanoğlu’dan su açıklaması

  1. sayin kapanoglu baglar mahallesinin sulari icilmiyor.bu kenar mahallenin icme suyuyla da ilgilenseniz seviniriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Önünü alamazsak, Siverek bozulacak!

Bütün toplumlar kendilerinden sonra bir gelecek oluşturma çabası içindedirler. Toplumlar, yeni nesiller için plan, programlar yapar ve projeler hazırlayıp mekanizmalar oluşturur. Biz de Siverek olarak geleceğimiz için plan ve programlar yapıp bunları hayata geçirmek için çalışmalıyız. En başta toplumu derinden yaralayan ve birçok sorunun habercisi (hırsızlık, kapkaç, tecavüz ve toplum […]