Yangın 1500 dönüm ekili alanı kül etti!

Yayıncı: Yönetici - Yayın Tarihi:

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ekili alanlarda meydana gelen yangında arpa, buğday ve mercimekten oluşan 20 köylüye ait olduğu belirtilen yaklaşık bin beş yüz dönüm ekili alan kül oldu.

Edinilen bilgilere göre ilçeye bağlı Dilekli Köyü ile Büyük Çavuşlu köyleri arasında henüz tespit edilmeyen bir nedenle çıkan yangın rüzgârın etkisiyle kısa sürede büyüdü. Yangını gören köylüler traktörlerle ve elle yangına toprak atarak biçilmiş ekinleri yangın alanının dışına çıkararak müdahale etmeye çalıştı.

Köylülerin jandarmaya haber vermesi üzerine belediye itfaiye ekipleri dört araçla yangına müdahale etti.

Siverek belediyesi araçlarının yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karakaş ile Belediye Başkan vekili Hamdi Hatipoğlu yangın alanına giderek çalışmalara katıldılar.

İtfaiye ve köylülerin çabalarıyla yangın üç saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alınarak, diğer ekili alanlara sıçraması önlendi.

Ekili alanları yanan vatandaşlar devletten destek beklediklerini belirttiler. (Haber: Şükrü Dolaş – Cuma Sarı)

cikan-yanginda-20-kisiye-ait-mercimek-bugday-arpa-ekili-kul-oldu (1) cikan-yanginda-20-kisiye-ait-mercimek-bugday-arpa-ekili-kul-oldu (2) cikan-yanginda-20-kisiye-ait-mercimek-bugday-arpa-ekili-kul-oldu (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ekrem Karahan'ı sonsuzluğa uğurlarken

Ölümünün 3 yılı dolayısıyla sevgili ağabeyimizi rahmet ve Sevgiliyle anıyoruz Sevgili Dostlar; Dün bir çınar daha devrildi, gölgesinde onlarca insanın rahat bir nefes aldığı çınar. Bu çınar ki dallarında hep hayatın, yaşamanın, sevginin, insanlığın adı yeşerirdi.                 Ölenlerin ardından iyi şeyler yazmak adına, iyi […]

Benzer Haberler