Siverek İtfaiye Şubesi’nden anız uyarısı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Siverek Şube Şefi Mehmet Kucaklı, son bir hafta içinde ilçe genelinde irili ufaklı 40 yangına müdahale edildiğini hatırlatarak, anız yangını ve sigara izmaritlerinin neden olduğu yangınlara karşı vatandaşların duyarlı olmasını istedi.

Vatandaşların özellikle tarlalarını temizlemek için anız yaktıklarını veya sigara izmaritlerini söndürmeden attıklarını ifade eden Kucaklı, “Anız yangını rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyerek mal kaybına neden olduğu gibi yüzlerce canlının da telef olmasına neden olup doğanın dengesini bozuyor. Vatandaşlarımıza anız yakmanın yasak olduğunu bir kez daha hatırlatıp bu konuda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi. (Haber: Şükrü Dolaş)

siverek-itfaiye-subesinden-aniz-uyarisi (1) siverek-itfaiye-subesinden-aniz-uyarisi (2) siverek-itfaiye-subesinden-aniz-uyarisi (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Biçerdöver alev aldı, ekili alanda yangın çıktı!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Keçikıran köyünde meydana gelen olayda Zeki Çelik isimli vatandaşın tarlasında çalışan biçerdöverden çıkan kıvılcım biçerdöver ve arpa ekili alana sıçrayarak yangın çıktı. Yangının itfaiyeye haber vermesi sonucunda olay yerine gelen itfaiye ekipleri tutuşan tarlaya ve biçerdövere müdahale ederek yangının diğer ekili alanlara sıçramasını önledi. Çıkan yangın […]