Öğrenciler, esnaflara bildiri dağıtarak çevre temizliği yaptı

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde 5 Haziran Dünya  Çevre Günü etkinlikleri kapsamında  Gülabibey İlköğretim okulunda  öğrencilere ve velilere çevreyle  ilgili  seminer verildi.   

İlçenin Dicle mahallesinde bulunan Gülabibey İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından düzenlenen etkinliğe Milli Eğitim Şube Müdürü Şaban Bozkurt ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Düzenlenen çevre Günü etkinliğinde öğrenciler şiir okuyarak taşıdığı dövizlerle çevre duyarlığını artırmak için sokak ve caddeleri dolaşarak esnaf ve işyerlerine bildiri dağıttılar, öğrenciler ellerine eldiven takarak sokak ve caddelerde temizlik yaptı.

Gülabibey Okul Müdürü Mehmet Aydın Konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “5 Haziran düne Çevre Günü dolayısıyla bizde öğrencilerimize çevre temizliğini aşılamak adına böyle bir program düzenledik, buradaki amacımız öğrencilerimizin ev ve okuldaki temizliğine önem vererek çevresini temiz tutmasını sağlamaktır, bu çalışmada emeği geçen öğretmen ve öğrencilerime teşekkür ediyorum” (Haber: Cuma Sarı)

ogrenciler-esnaflara-bildiri-dagitarak-cevre-temizligi-yapti ogrenciler-esnaflara-bildiri-dagitarak-cevre-temizligi-yapti (1) ogrenciler-esnaflara-bildiri-dagitarak-cevre-temizligi-yapti (2) ogrenciler-esnaflara-bildiri-dagitarak-cevre-temizligi-yapti (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerinden yılsonu sergisi

Siverek Anadolu Öğretmen lisesi öğrencilerin yılsonu sergisinde sergiledikleri resimleri ve el işlerinin satışa çıkararak gelirini Somada ki maden kazasında yaşamını yitiren madenci ailelerine bağışlayacaklar. İlçenin Yenişehir Mahallesinde bulunan Eyüp Cenap Gülpınar Gençlik merkezinde düzenlenen yılsonu sergisinin açılışını Siverek Belediye Başkan Vekili Hamdi Hatipoğlu yaptı. Hatipoğlu katkı amacıyla sergide sergilenen bir […]