Şanlıurfa’da hangi milletvekili kaç puan aldı?

Şanlıurfa’da 3 yıllık süreçte iktidar ve muhalefet parti vekillerinin performanslarının değerlendirildiği ankette Şanlıurfa Milletvekillerinin çalışmaları ölçüldü.

Harran Üniversitesi öğrencilerinin Şanlıurfa merkez ve ilçelerinin tamamında 18 yaş üstü çeşitli yaş ve eğitim durumuna mensup kişilerle, 976 bayan ve 1822 erkekle yüz yüze yaptığı belirtildi. ‘Şanlıurfa Milletvekillerinin 2011–2014 arasında geçen 3 yıllık süreçte en fazla 100, en az 0 puan verecek olursanız hangi vekile kaç puan verirsiniz?’ sorusunun sorulduğu ankette vekillere puan verilmesi istendi.

Parti sıralaması için yapılan ankete katılan 2798 kişiden 1399 kişi AK Partiyi işaret ederken, 1186 kişi BDP (HDP)’yi tercih etti. MHP 78, CHP 34 çıkarken fikir beyan etmeyenlerin sayısı ise 101 olarak kaldı.

Milletvekilli sıralamasında ise ilk 3 sırayı AK Partili vekiller aldı. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik 270.566 puan ile ilk sırayı alırken, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar 235871 puanla 2. sırada yer aldı. 230555 puan alan Zeynep Karahan Uslu 3. oldu.

BDP (HDP) Milletvekilleri İbrahim Binici ile İbrahim Ayhan ise 5. ve 6. sırayı paylaştı.

sanliurfada-hangi-milletvekili-kac-puan-aldi

anket-sonucu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ana caddelere asma çöp bidonları yerleştirilmeye başlandı

Siverek Belediyesi ilçenin işlek caddelerindeki kaldırımlara asma çöp bidonlarını yerleştirmeye başladı. Dün Adnan Menderes Bulvarında başlayan çalışmaların bugün Cumhuriyet Caddesi ile Hürriyet caddesinde devam edeceği bildirildi. İlk etapta 250 adet bidonun yerleştirileceğini ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Ahmet Öncül, “Kentin işlek olan ana caddelerine esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın talebi olan […]