Siverek STK platformu 2. kez toplandı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla oluşturulan Siverek Sivil inisiyatif platformu ikinci toplantısını yaptı.

İlçenin Suat Karataş Caddesi üzerinde bulunan Gümrük hanında bir araya gelen Sivil inisiyatifi platformu ilçenin sorunlarını görüşerek komisyonlar oluşturulması için karar alındı.

Platform üyeleri oluşturdukları Eğitim, Sağlık, Kültür ve Sosyal işler, Ekonomi ve madde bağımlıları rehabilitasyonu platformu kurarak ilçenin sorunlarının çözümü için projeler üreterek yetkililere sunacaklarını belirten Sivil-Der Başkanı Vahap Bayram platform adına yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Bizler sivil toplum kuruluşları temsilcileri olarak Sivil inisiyatifi platformu adına Siverek’imizin geleceği için platform’un aldığı kararla kurduğumuz komisyonlar Siverek’in sorunlarının çözümü için çalışmalarına başlayacaktır, bu çalışmalar sonucunda tespit edilen sorunlarımız projelendirilip yetkililere sunulacaktır” dedi.

Sivil İnisiyatifi platformu 18 Haziranda tekrar toplanacağı belirtildi. (Haber: Şükrü Dolaş)

siverek-stk-platformu-2-kez-toplandi siverek-stk-platformu-2-kez-toplandi (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek’te yaşanan su kesintileriyle ilgili basın açıklaması

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaşanan su kesintilerinin nedeni su depolarında meydana gelen aksaklıktan dolayı yaşandığı belirtildi. İlçenin Bahçelievler, Yenişehir, Selimpınar, Hacıömer ve Ofis Mahallerinde yaşanan su kirliği ve kesintileriyle ilgili Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ) tarafından basın açıklaması yapıldı. Yapılan basın açıklamasında şu bilgilere yer verildi: “Siverek ilçemizdeki […]