ŞUSKİ yetkilileri Siverek’te incelemelerde bulundu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bazı su depolarında yapılan temizlik ve yetersiz su yüzünden ilçenin Selimpınar Mahallesinde su sorununun yaşanmasına neden oluyor.

ŞUSKİ Genel Müdür Yardımcıları Hamdi Us, Mehmet Kızılelma, Selimpınar Mahallesine gelerek mahalle muhtarı ve vatandaşlarla görüşüp su kuyularında incelemelerde bulundular.

Genel müdür yardımcıları sorunun giderilmesi için çalışmaların devam ettiğini birkaç gün içinde sorunu çözeceklerini, su sorunu çözülene kadar Siverek belediyesinin sağladığı tankerlerle halkın su ihtiyacının karşılanacağının belirttiler.

Mahalle muhtarı Hüseyin Tanış birkaç günden beri anacak belli aralıklarla su alabildiklerine dikkat çekerek şunları kaydetti yedi günden beri susuzluk çekiyoruz bazı vatandaşlar mahalleye yakın su depolarından evlerine su taşıyor biran önce sorunun çözülmesini talep ediyoruz”

ŞUSKİ Siverek koordinatörü Nuri Kapanoğlu yaptığı açıklamada su kuyularında ki bakım ve temizlik çalışmalarının devam ettiğini Siverek belediyesinin sağladığı tankerlerle vatandaşların su ihtiyacının giderilmeye çalışıldığı sorunun çözümü için çalışmaların devam ettiğini belirtti. (Haber: Şükrü Dolaş)

suski-yetkilileri-siverekte-incelemelerde-bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ahmed Arif ortaokulu ilk mezunlarını verdi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Barış sürecine katkı sunmak amacıyla Türközü ilk ve ortaokulunun ismi değiştirilerek ilkokulu bu okulda okuyan ünlü şairi Ahmed Arif ilkokulu ismi verilmişti.   Okulun isminin değiştirilmesi için önerge veren Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Zeynep Uslu Karahan ile Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ün de katıldığı törenle okulun ismi değiştirilmişti. […]