Yeşiltaş, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi

İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mehmet Yeşiltaş ilçe merkez ve kırsalında bulunan  172  muhtarıyla ile ilçe Endüstri Meslek Lisesi toplantı salonunda eğitim değerlendirme toplantısı yaptı.

     İlçe merkez ve kırsal Mahallelerinde bulunan okulların ve öğrenciler sorunlarının tartışıldığı toplantıda bir konuşma yapan İlçe Milli eğitim Müdürü Yeşiltaş ilçe kaymakamımız Hamza Erkal’ın talimatı ile eğitimde kalitenin yükseltilmesi amacıyla paydaşlar ile görüştüklerini belirterek; “Eğitim konusunda pekte istediğimiz bir durumda değiliz. İstediğimiz düzeye ulaşmak için sadece kaymakamlığımız veya ilçe müdürlüğümüzün yapacağı çalışmalar yeterli olmayacaktır.

Bu çalışmaların amaca ulaşabilmesi için siz değerli muhtarlarımızın desteğine ve görüşlerine de ihtiyacımız var. Hiçbir şeyi tek başına çözeriz diye bir iddiamız yok. Ancak hep beraber ilçemizin eğitimini istediğimiz yere getireceğimiz konusunda iddialıyız. Bu aşamada herkes elini taşın altına koymalıdır. Biz kurum olarak derslik malzeme ve öğretmen ihtiyaçları için çalışacağız. Siz değerli muhtarlarımızda velilerimizin bilinçlendirilmesi ve öğrencilerimizin okullara devamı konusunda çalışmalısınız.

Eğitimde esas olan devamlılıktır. Çocuklarımızın okullardan uzun süre uzak kalması eğitimcilerimizin çocuklarımız üzerinde istedikleri değişim ve gelişimleri oluşturmalarında engel olmaktadır. Bu anlamda özellikle kız çocuklarımızın sürekli olarak eğitimlerine devam etmeleri konusunda bize destek verin. Önümüzdeki tatil döneminde okullarımızın sahipsiz bırakılmaması ve bina ve bahçelerin korunmasının önemlidir. Her muhtarın aynı zamanda bir velidir. Lütfen çocuklarımıza vakit ayıralım, onları dinleyelim ve eğitim konusunda destek verelim”

Soru cevap şeklinde yaklaşık 2 saat süren toplantında muhtarlar öğretmen açığından ve okulların sorunlarını anlatarak şöyle dediler ilk kez İlçe Müdürlüğü tarafından muhtarlara yönelik böyle bir toplantı yapıldığına dikkat çekerek ilçe kaymakamına ve ilçe milli eğitim müdürlüğüne teşekkür ettiler.  (Haber: Şükrü Dolaş)

yesiltas-mahalle-muhtarlariyla-bir-araya-geldi (1) yesiltas-mahalle-muhtarlariyla-bir-araya-geldi (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek’te 300 Kur'an-ı Kerim öğrencilere dağıtıldı

Merkezi Diyarbakır’da bulunan Diyarbakır ve Değerlerini Koruma Derneği Başkanlığı tarafından Güneydoğu Anadolu bölgesinde başlattığı Öğrenciler Kur’an’sız Kalmasın Yüzbin Öğrenciye Kuran kampanyası” kapsamında Siverek ilçesinde 300 öğrenciye Kur’an dağıtıldı. İlçenin Bağlar mahallesinde bulunan Siverek Çok Programlı Lisesinde düzenlenen törene Siverek belediye başkanı Avukat Resul Yılmaz, başkan yardımcısı Hasan Karakaş, Siverek müftüsü Ahmet […]